Autor Tema: Unukalhai i Vindemiatriks  (Pročitano 99 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 603
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
Unukalhai i Vindemiatriks
« poslato: 06.04.2021, 19:24:07 »
Materijal sa starog foruma

Unukalhai - 22°05' Škorpiona (položaj 01.01.2000)

Zvezda u sazvežđu Serpens, magnitude 2.8. Nalazi se na vratu velike zmije. Prirode je SA/MA. Donosi nesreće, nemoral, nasilje i opasnost od otrova. Takođe, hronične bolesti koje se ne otkrivaju lako što rezultira slabim zdravljem i operacijama. Razne nesreće. Ako je na MC i u konjunkciji sa maleficima, oštećuje se javna pozicija, često može biti mnogo teškoća u profesionalnom životu.

Sa SO - mnogo svađa i razočaranja, nesrećan život, ozbiljno ugrožen smrću u porodici ili smrću prijatelja.
Sa MO - pametan, zlo okruženje, omražen od autoriteta, uključen u intrige, proteruje se, zatvor, vešanje zbog zločina trovanja.
Sa ME - nepošten, optužen za pljačku ili falsifikovanje papira ili novca, loše zdravlje, opasnost od ujeda otrovnih životinja.
Sa VE - neprijateljstvo, ljubomora na isti pol, loše za dom i porodične stvari, dobro za materijalnu dobit, tajna smrt verovatno od trovanja.
Sa MA - nasilje, svađe, laž, kriminal, nasilna smrt trovanjem.
Sa JU - hipokrizije, obmane, progon, zatvor, egzil.
Sa SA - tajno ludilo, narkomanija, tajne kriminalne radnje, zločini, truje bez razloga, prodoran, inteligentan, studiozan, često lekar ili medicinska sestra, često bez braka, samoubistvo ili zatvor ili ludnica.

Vindemiatriks - 09°56' Vage (položaj 01.01.2000)

Nalazi se na desnom krilu odnosno desnoj ruci Device. Prema legendi, ova zvezda nosi ime po Vindemiatoru, sinu Satira i Nimfe, kome je Bahus dao vinograd. Dok je ovaj brao grožđe, pao je i slomio vrat pa je uznet na nebo.
Prirode je SA/ME dok je prema nekima SA/VE odnosno SA/VE/ME. Prema Alvidasu je ME/SA u lošem aspektu.
Donosi sramotu, krađu, blud, razne pogrešne poteze i vrlo često udovištvo po čemu je ova zvezda i poznata kao zvezda udovica.
Ako se nađe na MC ili ASC, pomaže mentalni fokus. Naročito je dobra za razne poslove tipa arhitekture i građevinarstva. Ako se nađe sa MA, pojačava moć misli, nekad sarkazam i polemisanje, ali još i opasnost od povreda.
Ako je loše postavljena i u konjunkciji sa SA, uzrokuje depresije i generalno stresnu prirodu. Ako je sa ME i loše postavljena - nervna nestabilnost.
Najčešće ukazuje na smrt jednog partnera, u neku ruku dramatična smrt, a ređe atentati, avionske nesreće, ubistva, smaknuća i sl.

Sa Suncem - brige, depresije, neomiljenost kod ljudi, neuspeh u poslu, mučenje od kreditora.
Sa Lunom - brige, mnogo razočarenja, gubici kroz zakon, pisanu reč ili krađu; loše zdravlje, neuspeh u poslu.
Sa Merkurom - impulsivnost, brzopletost, gubici kroz pisanje i posao.
Sa Venerom - problemi krzo ljubavne veze, gubitak prijatelja, razni skandali.
Sa Marsom - impulsivnost, tvrdoglavost, indiskrecija, energičnost, problemi kroz zakon, posao i prijatelje.
Sa Jupiterom - problemi sa zakonom ili Crkvom, mnogo kriticizma, mnogo putovanja.
Sa Saturnom - oprez, rezervisanost, materijalizam, hipokritičnost u religijskim pitanjima, gubici kroz spekulacije, uspeh u poslu, tajni problemi sa bračnim partnerom.
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).