Autor Tema: Agena i Akrab  (Pročitano 188 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 799
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
Agena i Akrab
« poslato: 06.04.2021, 19:18:45 »
Materijal sa starog foruma

Agena - 23°48' Škorpiona (položaj 01.01.2000)

Zvezda u sazvežđu Kentaur, magnitude 0.61 promenljive. Nalazi se na prednjem levom kolenu Kentaura. Prirode je VE/JU. Donosi dobru poziciju, prijateljstva, moral, zdravlje i čast. Ako je povezana sa ME ili je na ASC ili u konjukciji sa benefikom može se tumačiti kao obećanje sreće i uspeha. Ako je u kontaktu sa VE - previše senzibiliteta, a sa MA ili SA - natus može biti predmet ogovaranja i skandala.

Sa SO - jaka mentalna aktivnost, uspeh, mnoga prijateljstva.
Sa MO - sarkazam, gorčina u rečima, jake strasti.
Sa ME - velike mentalne sposobnosti, sarkazam, materijalna dobit, govorništvo, pisanje.
Sa VE - poeta, jake strasti, brzopleta prijateljstva sa ženama.
Sa MA - zakonski subjekti, čast i uspeh od pisanja ili govorništva, velike mentalne i fizičke moći.
Sa JU - intelektualni uspeh, pozicija pri Crkvi ili institucijama zakona, unapređenja.
Sa SA - promišljenost, dobra saradnja sa lekarima, moći isceliteljstva, okultizam, nemir u porodici i braku zbog ljubomore.

Akrab - 03°11' Strelca (položaj 01.01.2000)

Zvezda u sazvežđu Škorpiona, magnitude 2.9. Nalazi se na glavi škorpiona. Prirode je MA/SA. Donosi nesreće, impulsivnost, krađe, kriminal, nemilosrdnost, pogubne i zarazne bolesti. Prema modernom shvatanju, ova zvezda ima prirodu i ME/UR, naročito ako je položena na MC ili ASC i blizu pokazatelja određenih mentalnih sposobnosti natusa. Tu će biti teškoće, gubici, ograničenja, već u zavisnosti od položaja. Na mundanim mapama ova zvezda je indikator masovnih katastrofa, naročito ako se tu nađu MA ili SA i još posebno ako su ugaoni.

U usponu - bogatstvo ili unapređenje praćeni opasnostima, nasiljem, neprilikama, bolestima.
Sa SO - materijalizam, previše aktivan um, loše zdravlje.
Sa MO - velika moć, bogatstvo, pokloni, materijalizam, kriticizam, uspeh kroz mnoge poteškoće.
Sa ME - tup um, teškoće u izražavanju, defekti u govoru.
Sa VE - nepoštenje, samoistraživanje, energičnost, razne sposobnosti.
Sa MA - atletska građa, previše iscrpljivanja, ekstremizam, aktivan um, dobro za pitanja novca ali uz ekstravaganciju i sumnjičavost.
Sa JU - hipokritičnost, religiozna uverenja i preterivanje, nasledstvo kroz pravne smetnje.
Sa SA - oprez, samoistraživanje, obmane, napredne ideje, ponosan na dom, gubitak od vode ili vatre, dobitak kroz brak, nekoliko dece, dug život.
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).