Autor Tema: Alhena i Algenib  (Pročitano 273 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 799
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
Alhena i Algenib
« poslato: 06.04.2021, 19:18:00 »
Materijal sa starog foruma

Alhena - 09°06' Raka (položaj 01.01.2000)

Zvezda u sazvežđu Blizanci, magnitude 1.9. Nalazi se na desnom stopalu blizanca Poluksa. Prirode je ME/VE, a prema Alvidasu MO/VE. Donosi talenat i interesovanje za umetnost, posebno za pisanu i verbalnu reč, sposobnost pregovaranja.

Sa SO - ponos, luksuz, zadovoljstva, dobit od ljudi i stvari u simbolici MA ali i opasnost da se izgube.
Sa MO - dobro zdravlje, čast, bogatstvo, zadovoljstva, benefit kroz dom i porodicu.
Sa ME - popularnost, benefit od suprotnog pola, muzički i umetnički talenti ali malo slave, porodična harmonija, posao vezan za društvo i zadovoljstva.
Sa VE - materijalna pitanja veoma bitna, ljubav prema garderobi, zadovoljstva, umetničke sposobnosti.
Sa MA - površna priroda, zadovoljstva, luksuz, izrada nakita.
Sa JU - društveni uspon i uspeh, filozofski um, nekad previše razmetljivosti.
Sa SA - oprezan, rezervisan, studiozan um, dobro za nauku i umetnost, nemir u domu, bolesna deca, neočekivani gubici ali ima uslova za sticanje bogatstva, loše zdravlje krajem života.

Algenib - 09°09' Ovan (položaj 01.01.2000)

Zvezda u sazvežđu Pegaz, magnitude 2.9. Nalazi se na vrhu krila Pegaza. Prirode je MA/ME. Donosi ozloglašenost, beščašće, nasilje, nesreću i ukazuje na golog i siromašnog prosjaka. Na uglu donosi jaku volju, prodoran um i odlučnost, dar za govorništvo. U konjukciji sa SO - borbeni duh i ljubav prema učenju. Sa ME, VE ili JU - popularnost i interesovanje za umetnost i književnost; sa SA - dobru memoriju. Ako je na uglu sa ME - natus će biti pronalazač.

Sa SO - mentalni poremećaji, groznice, loše zdravlje, opasnost od nesreća, borben duh, učenje.
Sa MO - nečast, gubitak kroz skandale, progoni, loše zdravlje, problemi kroz pisanu reč.
Sa ME - brz temperament, mentalni poremećaji, uspeh u zakonodavstvu.
Sa VE - darežljivost, ponos, brzopletost, loš moral, alkohol i zle navike, dobro za finansije.
Sa MA - brzi telo i um, laž ili krađa, opasnost od nesreća.
Sa JU - hipokrizije, finansijski uspeh, religiozni entuzijazam.
Sa SA - mnogo neprijatelja, uspeh, tajna pomoć moćnih prijatelja i uticajnih rođaka, loš moral, dobro pamćenje.
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).