Autor Tema: Neko na vidiku?  (Pročitano 79 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže snupy

Neko na vidiku?
« poslato: 13.08.2021, 21:36:23 »
Hajde da se upišem na topik i da povučem nogu za nova otvaranja ;)

Moje pitanje je: da li mi neko ide u susret, tj da li će biti prilike da uđem u emotivnu vezu?
Drugarica zapisala vreme 13.8.2021 14:04, Bg
Sama sam, pre par meseci raskinuta dugogodišnja veza.

https://af.cpptea.com/astrofox.php?dat=2021081314042520202656144471205131&name=&loc=%D0%91%D0%B5%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%20(Belgrade)

Ja sam Ma (vladar asc), smeštena u kadetnoj kući. Ma ima termin u Devici, a ako se gleda po Doroteju ima i triplicitet što čini da se Ma oseća relativno ok ovako kako mu je. Situacija na terenu je da se zapravo osećam usamljenički i da mi treba neko ali sa druge strane vrlo sam oprezna i nisam sigurna da li je uopšte pametno započinjati sada nešto.
Pošto nemam nikoga na umu, gledamo prvu (mušku) planetu koja ide ka Ma. Prva aplikacija koju ima Ma je sa Me, e sad Me je po svojoj prirodi bespolan a ovde je u ženskom znaku pa ne znam da li se uopšte uvaža  :hmhm: Pošto Me daje recepciju Ma (prima ga u svoje sedište), mislim da ovo ipak može da bude neki potencijalni momak koji će se pojaviti i kome ću pre svega ja privući pažnju. Kako su Ma i Me u kadetnoj kući, sve su prilike da do ovoga ipak neće doći skoro.

Mo kao simbol pitanja nije najslajniji. U 12. polju, na spaljenom putu i u znaku u kome nema dostojanstvo, tik što se odvojio od Su (ne znam koje ovo, bukvalno nikoga nije bilo ni pre na vidiku) i ide u aplikacioni 120 sa Ju rx. Ju je ugaon tako da mislim da ga ne treba zanemariti ali zaista mi je neuklopiv u priču jer jedino koga može predstavljati pošto je rx bio bi taj biviši sa kojim je završeno.

Rekla bih da će se u narednih pola godine (ose u fixnim, vladari u promenljivim znakovima) pojaviti neko.
Ako sam nešto zbrljala, ispravljajte me  :green:

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 799
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
Odg: Neko na vidiku?
« Odgovor #1 poslato: 13.08.2021, 22:54:24 »
Meni je taj program nepregledan  :siznucu:
Ne znam koje si termine gledala. Ja koristim egipatski set i sistem celih znakova, tako da MA nema ništa osim tripliciteta na mestu na kom je i u sukcedentnoj je kući. Pri tom je u melanholičnom znaku, Asc u terminu SA, LU je u 12. kući, dok je duada Asc na MA. Sve ovo upućuje na dosta melanholije koja provejava, ali ne samo melanholije nego i neke ljutnje koja tinja. S obzirom da je duada Asc na MA, možda si najpre ljuta na sebe, a što je u vezi s tim minulim dešavanjima. Npr. pošto je Devica pasivan, ženski znak, možda si bila suviše pasivna, možda nisi isterala sve na čistac oko te minule veze ili nešto slično tome.

Pošto je Asc pred kraj znaka, to bi moglo da ukaže da bi u neko dogledno vreme moglo da dođe do promene. Vremenski okvir spajanja ME i MA i promena znaka na Asc je približan, pa bi mogao da ukaže na neko poznanstvo sa tamnijim muškarcem, obrazovanim, zatvorenijim, koji dolazi kroz polje prijatelja. Kako stoje stvari, ne deluje baš da će te izuti iz cipela, a verovatno ćeš stavom i ponašanjem biti dominantnija od njega pa će ti njegova "slabost" u startu biti malkice odbojna.  Sve u svemu, nije baš obećavajuće  :rolleye:

Kopka me JU koji se vratio iz 5. kuće. Zbog retrogradnosti svakako može da se odnosi na nekog s kim si imala nešto, samo sumnjam da je to lik iz dugogodišnje veze, nekako mi deluje laganija priča, da ne kažem neobavezna  :vutra: Ali možda grešim. Štrči, pa ne bih rekao da je u vezi s nekom konkretnim ljubavnom ponudom i pitanjem, već više u domenu nekih vesti, informacija, saznanja, možda razgovora i komunikacije.  :hmhm:
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže snupy

« Odgovor #2 poslato: 14.08.2021, 11:30:11 »
Meni je taj program nepregledan  :siznucu:
Jeste, ali je najlakše prekopirati link  :green:

Citat
Ne znam koje si termine gledala. Ja koristim egipatski set i sistem celih znakova, tako da MA nema ništa osim tripliciteta na mestu na kom je i u sukcedentnoj je kući. Pri tom je u melanholičnom znaku, Asc u terminu SA, LU je u 12. kući, dok je duada Asc na MA. Sve ovo upućuje na dosta melanholije koja provejava, ali ne samo melanholije nego i neke ljutnje koja tinja. S obzirom da je duada Asc na MA, možda si najpre ljuta na sebe, a što je u vezi s tim minulim dešavanjima. Npr. pošto je Devica pasivan, ženski znak, možda si bila suviše pasivna, možda nisi isterala sve na čistac oko te minule veze ili nešto slično tome.

Pošto je Asc pred kraj znaka, to bi moglo da ukaže da bi u neko dogledno vreme moglo da dođe do promene. Vremenski okvir spajanja ME i MA i promena znaka na Asc je približan, pa bi mogao da ukaže na neko poznanstvo sa tamnijim muškarcem, obrazovanim, zatvorenijim, koji dolazi kroz polje prijatelja. Kako stoje stvari, ne deluje baš da će te izuti iz cipela, a verovatno ćeš stavom i ponašanjem biti dominantnija od njega pa će ti njegova "slabost" u startu biti malkice odbojna.  Sve u svemu, nije baš obećavajuće  :rolleye:
Gledam termine po ptolomeju, tako da je kod mene asc u Terminu Me, ali ono što me je zbunilo pa sam permetuvola je što je Ma u terminu Ve, a Ve (kao vladar dsc) je u terminu Ma. Ve je nije bitna u ovoj karti, ali sam "snimila" tu relaciju i permutovala.
U svakom slučaju nisam u najboljoj životnoj fazi dosta gubitaka sam skoro imala i umorna sam. Što se tiče emocija htela bih nešto novo samo ne znam da li mi taj osećaj dolazi iz potrebe zaista za nekim ili iz navike  :green:

E sad, Ma i Me ipak nemaju tako lošu recepciju. Me će biti zagriženiji, ali triplicitet ipak nije baš totalna ravnodušnost, zapravo posmatrala bih je kao sviđanje/simpatisanje, zato sam procenila da ipak postoje izgledi da sa tim Me bude nešto.

U Ju def nešto ima, em je ugaon em je u terminu Ma (ja). Mislim da može biti neka komunikacija ili informacija koju ću dobiti o nekoj prošloj priči. Pošto je povezan sa Mo koji nije jak, mislim da ne može da donese nikakvu konkretizaciju, samo informacija i to je to.

Sad nevezano za moju temu, zanima me kod ovakvih pitanja kada nemamo nekoga na umu a prva planeta koja aplicira vladaru asc je ženska planeta, da li tada nju uzimamo u obzir ili gledamo samo povezivanja sa muškim planetama?

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 799
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
« Odgovor #3 poslato: 14.08.2021, 15:09:31 »
ME daje recepciju, MA ne daje. Da bi MA mogao da dâ recepciju, mora na mestu ME da ima barem par manjih dostojanstava, ali on to nema. Triplicitet je sam po sebi slab da bi mogli da govorimo o recepciji. Ovo pišem više zbog tehnikalija.

Citat
Sad nevezano za moju temu, zanima me kod ovakvih pitanja kada nemamo nekoga na umu a prva planeta koja aplicira vladaru asc je ženska planeta, da li tada nju uzimamo u obzir ili gledamo samo povezivanja sa muškim planetama?

Niti ženska planeta isključivo predstavlja ženske osobe, niti muška planeta muške. To jednako važi i za natale i za horare. Mislim, koliko puta kada žena pita za odnos s određenim muškarcem on bude predstavljen VE ili LU, ili pitačica SO, MA ili SA? Pa nećemo sigurno menjati signifikatore. Msm, eto, ti si ovde predstavljena muškom planetom. :) Tako da, koja god da je planeta, to će biti muškarac u opisu te planete. U natalnim horoskopima je vrlo važna pozicija u odnosu na SO, kvadrant i znak, pa nije retkost da muška planeta bude pokazatelj ženske osobe (ili deteta) i obrnuto.
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže snupy

« Odgovor #4 poslato: 15.08.2021, 11:46:57 »
Da, jasno mi je da žene mogu biti predstavljene muškom planetom i obratno ali nisam bila sigurna u ovakvim slučajevima kada pitač nema određenu osobu za koju pita. S obzirom da nije definisana osoba, razmišljala sam da onda simbolika može biti šira pa tako npr Ve i Mo zbog svoje prirode mogu da predstaviti nešto drugo. Definitivno ne treba mnogo filozofirati  :ucenje:

Hvala ti :)

Van mreže Bess55

• Sfera Merkura
  • **
  • Sviđanja: 74
  • Pol: Žena
  • Somewhere over the rainbow
« Odgovor #5 poslato: 15.08.2021, 16:50:34 »
Pa nije astrologija filozofija vec treba da se proucava i cita vise da se shvati.
🙂
"Vaša se vrijednost ne smanjuje na temelju nečije nesposobnosti da vidi vašu vrijednost." - Nepoznato