Autor Tema: EP 2021 Fudbal  (Pročitano 389 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ramzes

EP 2021 Fudbal
« poslato: 16.06.2021, 12:17:29 »
Evo nove teme a u skladu sa europskim prvenstvom 2021 i prvi horar ovdje na sportu.

Pozdrav svima. Samo da napomenem Inače da nisam veliki "znalac" sportova sa loptom i pratim ovako radi zabave. Ovakve utakmice su jedine utakmice kada malo pratim, dakle europsko ili svjetsko prvenstvo. I otvaram horar vezi istih samo kada imam zaista želju da saznam rezultat, kada me takoreći nešto povuče za tim..
Horar sam otvorio za utakmicu kada je igrala Hrvatska:Engleska. Karta je već analizirana i sve sam transparentno prenio onako kako sam to objavio prije utakmice na dan utakmice na fajsu. Tema služi za sve horarne vezano za EP 2021! Mišljenja, sugestije i zabavu naravno pod okriljem pravila foruma..

12.6.2021. 21:39:49 h, Berlin

Analiza:
Vladar sata Merkur, karta nije radikalna.
 Ali Merkur je u kući koja se tiče javnih neprijatelja, protivnika u ratu, pa i sportskim mečevim (VII.), to ipak odgovara namjeri za koju se ovo pitanje otvara u datom trenutku pa ću je tumačiti:
(I.) =tim Hrvatske.
(VII.) = Engleske.
Mjesec kosignifikator pripisujem svom timu, ali on je na strani EN a iz perspektive HR on je u (VIII.) pa i nije baš od koristi za HR. U svom je domicilu plus sa VE kao benefik. Protivnici će imati neku korist od toga.
SOL  je blizu vrha (VII.) kuće, Merkur vladar (VII.) je u svom domicilu, ne treba zaboraviti da je (VII.) za njih isto što i (I.)  pa ima snagu kao (I.) , što je vrlo moćno! Samo kada Merkur nebi bio Retro, što je neki vid hendikepa, ali ima domicil i snagu ugla, Sol ga u svom znaku ne može potpuno spaliti a simbolički predstavlja pobjedu u ovakvim kartama, Sjv. čvor dodatno jača ME.
E sad, HR ima Jž. čvor na svom uglu, što daje neki vid hendikepa, Jupiter kao vladar je u (IV.) što je najslabiji ugao, domicil je znak da će dobro da igraju ali Jupiter je spor, što znači da će raditi dosta grešaka, tj. greške koje bi mogle da koštaju. Prednost HR je što je JU u poziciji nadjačavanja i to je sve.
Zaključak je da će igra biti tempirana (oba signifikatora uglovi), igrat će se dobra utakmica (sign. domicili), oboje će raditi neke poteze koje će ih koštati (sign. retro). Ali bit će blaga pobjeda za Englesku, dakle pobijedit će vjerojatno sa 1 gol razlike. Što bi moglo da znači 2:1

Rezultat ove igre, bio je 1:0 za Englesku. Obje momčadi su vrlo pasivno igrali, bilo je malo napada na gol, tako da se vidjelo da su oba signifikatora retrogradna, te da rezultat odgovara tome što Engleska ima više slučajnog dostojanstva.

« Poslednja izmena: 24.06.2021, 09:00:32 od strane Bojan »

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 670
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
Odg: EP 2021 Fudbal
« Odgovor #1 poslato: 16.06.2021, 16:41:18 »
Ovo je još jedan od mnogobrojnih primera gde pobedu odnosi mundano snažnija planeta. Ovde svakako, kao što si naveo, ima i drugih faktora koji su osnažili engleski tim.
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže Ramzes

« Odgovor #2 poslato: 16.06.2021, 19:53:18 »
Bio sam vrijedan. Sljedeća igra.

Otvorio sam kartu usred utakmice. Za razliku prethodne gdje sam otvorio prije utakmice i dao analizu prije..Jer sam sa osobom razgovarao o ishodu i pitala me šta mislim u drugom poluvremenu, nekih 40mi pred kraj. A nekako se rodio u meni inat da poželim da Švedska pobjedi, pa me jako zanimalo da vidim šta karta prikazuje, a i namjeravao sam da odgledam istu.

14.6.2021. 22:06 h, Berlin

Vladar sata Merkur, karta jer radikalna jer Merkur i Saturn su u znacima istog tripliciteta.
Vladar (I.) = Saturn je Švedska,
Vladar (VII.) = Mjesec je Španjolska,
Ovdje vidimo zanimljivu opoziciju, koja je partilna. Oba tijela na 13* stupnju. Ali sa razlikom u slučajnim i osnovnim dostojanstvima. Mjesec je u znaku kontra svog elementa (što ipak treba uzeti u obzir), peregriniran, ali u porastu, ispod prosječne brzine 12*34' i napušta Marsa. Takav Mjesec kao da je izmučen, pretučen i pokraden. A Saturn ima domicil ali je retro -1' brzine, može da igra ali noge mu svezane, upravo u sportu gdje bi bilo u interesu da rade  :rolleye:
-Obje trpe neki vid hendikepa ali je Saturn jači zbog domicila. Španija ima Veneru, benefika na svom uglu što je izgladilo slabost Mjeseca ali to je sve.

Sve je nekako ukazivalo na moguće neriješeno. I mislim da je to karta vrlo dobro oslikala. Glavna stvar u ovoj igri je da su Šveđani sve adute položili u obranu i čitava momčad je gotovo čitavu igru bila pozadi, čuvati gol Saturn (II.)
Rezultat 0:0

« Poslednja izmena: 24.06.2021, 09:01:04 od strane Bojan »

Van mreže Ramzes

« Odgovor #3 poslato: 16.06.2021, 20:06:39 »
Ovdje je karta koju sam otvorio za igru Njemačka-Francuska. Legitimno prije utakmice, sa istinskom željom da saznam odgovor.

Ovdje vam neću odgonetnuti za koga navijam, zato postavljam pitanje, da vi odgovorite za koga sam ovdje navijao.
Za tim koji predstavlja Jupitera ili za tim koji predstavlja Merkura. A to ćete saznati ako prepoznate koji tim je jači u karti.

Podatci su na slici. Rezultat je bio 1:0 za Francusku. Šta mislite dali je pobjeda prikazana kroz Merkura ili Jupitera i zašto, i za koga sam navijao?
Vladar sata je Saturn.

15.6.2021. 12:31 h, Berlin
« Poslednja izmena: 24.06.2021, 09:01:31 od strane Bojan »

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #4 poslato: 18.06.2021, 09:21:20 »
Pobednički tim bi ovde trebao biti predstavljen 1. kućom. ME na Rigelu u aplikacionoj konjunkciji s MC-om, a Luna se odvaja od ME i ide ka SO u 10. kući koje je svetlo vremena i prirodni vladar slave i uspeha. Oba luminara u prvoj polovini karte.
Drugi tim, iako je predstavljen JU u sedištu, nema nikakvih drugih ojačanja i samim tim nema dovoljno pokazatelja koji bi parirali.

Horoskop početka meča, zanimljivo, iste signifikatore ima. Nemačka je započela meč pa dobija Asc Ribe sa JU u 4. kući, dok Francuska dobija Blizance u 7. kući sa ME kao vladarom u konjunkciji sa SO.
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže Ramzes

« Odgovor #5 poslato: 21.06.2021, 20:25:09 »
Pobednički tim bi ovde trebao biti predstavljen 1. kućom. ME na Rigelu u aplikacionoj konjunkciji s MC-om, a Luna se odvaja od ME i ide ka SO u 10. kući koje je svetlo vremena i prirodni vladar slave i uspeha. Oba luminara u prvoj polovini karte.
Drugi tim, iako je predstavljen JU u sedištu, nema nikakvih drugih ojačanja i samim tim nema dovoljno pokazatelja koji bi parirali.

Horoskop početka meča, zanimljivo, iste signifikatore ima. Nemačka je započela meč pa dobija Asc Ribe sa JU u 4. kući, dok Francuska dobija Blizance u 7. kući sa ME kao vladarom u konjunkciji sa SO.

Hvala na odgovoru!

Iskreno rečeno i mene čudi. Ja sam postavio pitanja, navijajući za Njemačku, zanimalo me hoće li pobijediti ili izgubiti protiv Francuske. Tako da je Francuska zapravo Jupiter. 

Ono što ja sad ovdje kao zaključa izvlačim, iako bi isto pretpostavio da je Merkur jači, ne treba zaboraviti da je Jupiter zapravo na svom uglu (VII.),  a pošto je to njihova kuća ona je radikalna (I.) kuća Francuske. Tako da Jupiter ne samo da ima domicil, ima i slučajno dostojanstvo (I.) kuće, pored toga je spor što mu je jedina mana ovdje, ali on je u uzajamnoj recepciji sa Venerom što može dati neke beneficije. Merkur ima domicil, SJMČ. i na uglu je pobjede kao i Sunce koje je tu. Sunce vlada (XII.) !?,  A što se tiče MC.-a kao takvog, SJMČ je ipak na strani Francuske i nešto dalje od Merkura da bi to bila konjunkcija. To bi bilo moguće obrazloženje.

Njemačka je puno aktivnije tehnički igrala, ali nije imala sreće, Francuska je dala zapravo 3 gola, ali 2 su poništena zbog ofsajda pa je ostalo 1:0 za Francusku.

Van mreže Ramzes

« Odgovor #6 poslato: 21.06.2021, 20:57:36 »
Otvorio sam horarnu kartu, prije igre koja je sutra 22.06.21 u 21:00UTC Hrvatska:Škotska.

19.6.2021. 14:04 h, Berlin

Vladar sata ovdje je Mjesec.
(I.) pripada timu CRO a (VII.) timu SCO.

Hrvatska mora pobijediti da bi imala šansu da ide dalje u svojoj grupi inače idu ći-ku!

Ovdje je vladar (I.) Venera-Hrvatska u dobrom slučajnom dostojanstvu jer je položen u (X .) kući/znaku u susret MC-u, prosječne brzine 01*12', Mjesec se nalazi u (I.) kući, ima uzajamnu recepciju sa VE po domicilu a i vladar je (X.) u (I.) kući, uzajamna recepcija sa benefikom Jupiterom po egzaltaciji.
Vladar (VII.) je Mars-Škotska, on je u znaku Lav, time peregriniran (njegov termin je kasno pred kraj Lava), on vidi svoj vrh što je od koristi ali ide u opoziciju sa Saturnom polu-orbisima se dotiču, Sunce je na strani Škotske, sjeverni čvor isto tako.

Dakle uzimajući prosto objektivno ove pokazatelje, ovdje prognoziram za dolazeću igru da će Hrvatska pobijediti Škotsku. Najbolji rezultat 3:0 ili 3:1, realno 2:0, a najgora varijanta 1:0.

« Poslednja izmena: 24.06.2021, 09:02:31 od strane Bojan »

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #7 poslato: 21.06.2021, 21:21:36 »

Iskreno rečeno i mene čudi. Ja sam postavio pitanja, navijajući za Njemačku, zanimalo me hoće li pobijediti ili izgubiti protiv Francuske. Tako da je Francuska zapravo Jupiter. 

Ne treba da te čudi. U sportskim pitanjima je relevantniji horoskop početka meča, nego horarni horoskop. Isti su signifikatori, s tim što je Francuska dobila ME i pobedila. Po istom principu bi trebalo biti i u horarnoj karti - pobeđuje onaj ko ima ME za signifikatora, ali kao što vidimo to nije slučaj.
Bez obzira na to što je JU u svom sedištu i u 7. kući, mnogo je snažniji pokazatelj pozicija ME u kući pobede. Pri tom, tim na Asc ima podršku oba luminara. Koliko god pokušali da JU predstavimo kao pobedničkog, on to jednostavno ovde ne može biti.

Van mreže Ramzes

« Odgovor #8 poslato: 21.06.2021, 21:58:07 »
Ja baš preferiram horar nad kartom događaja. Ne kažem da taj metod nije dobar, nego sam imao sa horarom skoro pa uvijek uspjeha za ove stvari i to me fasciniralo ali sam se strogo držao određenih pravila. Preko 20 horara u međuvremenu, većinom pogodak, pa i detalji u igri se oslikaju, ponašanje recimo sudije ili timova i zato nisam skeptičan. Karte događaja naravno je uvijek opcija!
Ono što sam za sebe pronašao za istinu, jeste da taj horar za ovaj tip otvaram ako postoji ona vrsta stvarne znatiželje, nipošto financijske koristi. I obično netko spomene igru, nekako mi spontano dođe bez da ja sada namjerno čekam da otvorim horar za neki meč po redoslijedu, jednostavno se nametna pa otvaram. 

Jedino što moram reći, a dobro je da braniš svoj stav sa Merkurom, jeste da sam ovaj put posegnuo za kartom iz nekog inata i možda se čak pogubio oko toga kome da dodijelim koju stranu. I u tome je moguća greška. Ne mogu da ti argumentiram ovo!

Recimo, u sljedećem horaru, nema nikakve dvojbe u meni, pa ćemo vidjeti!! :)

« Poslednja izmena: 21.06.2021, 22:03:00 od strane Ramzes »

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #9 poslato: 21.06.2021, 22:15:55 »
Ovaj horar nesumnjivo ukazuje na pobedu Hrvatske. Aplikacija vladara 10. kuće prema vladaru 1. kuće u 10. kući uz uzajamnu recepciju je sjajan pokazatelj.

Van mreže Bess55

• Sfera Merkura
  • **
  • Sviđanja: 66
  • Pol: Žena
  • Somewhere over the rainbow
« Odgovor #10 poslato: 22.06.2021, 17:29:27 »
Bit ce zanimljivo da nam Hr pobjedi :green:    . Dali neko moze otvoritit kartu za Portugal -Francuska koja sutra igra. Naravno Asc je Portugal za mene😁
"Vaša se vrijednost ne smanjuje na temelju nečije nesposobnosti da vidi vašu vrijednost." - Nepoznato

Van mreže Ramzes

« Odgovor #11 poslato: 22.06.2021, 23:13:28 »
Otvorio sam horarnu kartu, prije igre koja je sutra 22.06.21 u 21:00UTC Hrvatska:Škotska.

Vladar sata ovdje je Mjesec.
(I.) pripada timu CRO a (VII.) timu SCO.

Hrvatska mora pobijediti da bi imala šansu da ide dalje u svojoj grupi inače idu ći-ku!

Ovdje je vladar (I.) Venera-Hrvatska u dobrom slučajnom dostojanstvu jer je položen u (X .) kući/znaku u susret MC-u, prosječne brzine 01*12', Mjesec se nalazi u (I.) kući, ima uzajamnu recepciju sa VE po domicilu a i vladar je (X.) u (I.) kući, uzajamna recepcija sa benefikom Jupiterom po egzaltaciji.
Vladar (VII.) je Mars-Škotska, on je u znaku Lav, time peregriniran (njegov termin je kasno pred kraj Lava), on vidi svoj vrh što je od koristi ali ide u opoziciju sa Saturnom polu-orbisima se dotiču, Sunce je na strani Škotske, sjeverni čvor isto tako.

Dakle uzimajući prosto objektivno ove pokazatelje, ovdje prognoziram za dolazeću igru da će Hrvatska pobijediti Škotsku. Najbolji rezultat 3:0 ili 3:1, realno 2:0, a najgora varijanta 1:0.

Rezultat:

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #12 poslato: 23.06.2021, 08:23:12 »
Odlično!  :thumb:
Čestitke komšijama na pobedi  :)

@Bess ne može neko drugi da otvara kartu za tim za koji ti navijaš. Ili da uzmeš vreme kad ti želiš da protumačiš kartu, ili da se uradi horoskop događaja. Drugo nema smisla :)

Van mreže Ramzes

« Odgovor #13 poslato: 23.06.2021, 09:13:54 »

@Bess ne može neko drugi da otvara kartu za tim za koji ti navijaš. Ili da uzmeš vreme kad ti želiš da protumačiš kartu, ili da se uradi horoskop događaja. Drugo nema smisla :)

Hvala!

Baš tako, ako ima neki veći interes od toga da vidim "šta bi bilo kad bi bilo!"
A i važno je to, bar tako ja sam radio, da ti se nametne trenutak. Ono kako kada ti se ubaci neka misao spontano. Možda da sam "hardcore" zagrižen bio bih previše subjektivan, opet nisam, objektivan sam donekle kao tamo gore sa Engleskom. I drago mi je da je uspjelo prikazat horar u pravom svijetlu sa analizom prognozom i rezultatom!

Van mreže Bess55

• Sfera Merkura
  • **
« Odgovor #14 poslato: 23.06.2021, 10:49:51 »

. Evo ja sam otvorila horar za por-fra utakmicu al ne mogu preko tel postavit kartu. Znaci 23.6.21. 10:45  Nova Gradiska. Mene cisto zanima dal ce portugal pobjedit. Hvala Bojane nA cestitanju
😊
"Vaša se vrijednost ne smanjuje na temelju nečije nesposobnosti da vidi vašu vrijednost." - Nepoznato

Van mreže Ramzes

« Odgovor #15 poslato: 23.06.2021, 15:53:50 »

. Evo ja sam otvorila horar za por-fra utakmicu al ne mogu preko tel postavit kartu. Znaci 23.6.21. 10:45  Nova Gradiska. Mene cisto zanima dal ce portugal pobjedit. Hvala Bojane nA cestitanju
😊

Pozdrav @Bess

Gore smo komentirali kako je za kartu važno da si emotivno vezana za meč, da ti spontano dođe ideja. A ja uz sve ovo, kao horarni astrolog smatram da je važno da osoba koja postavlja horar mora znati da ga tumači kao uvjet da karta bude radikalna.

Ipak evo, ja ću iz tvog horara pogledati da vidi. postavke.

Evo horar za tvoje mjesto i vrijeme koje si nam rekla:

23.6.2021. 10:45 h, Nova Gradiška

Portugal ovdje (I.) kuća Merkur, a Francuska je (VII.) dakle Jupiter.

Merkur ima domicil plus položaj u MC-u Znaku/Kuća i  stacionaran je, brzina mu je 0*2', SJMČ je dodatni plus, Sunce je na strani POR što je dodatni plus. Ali stacionarnost je veliki minus.

Na strani Francuske vidimo Jupitera, u svom domicilu na uglu, što je vrlo dobro, retro-stacionaran je. Mjesec je na strani Francuske sa JMSČ i ide sekstilom Saturnu.

Po ovome sudeći ja bih rekao da će biti neriješeno. 1:1 ili 2:2 , u najboljem slučaju pobjeda Portugala za 1 bod.

Stim da one gore pomenute stvari ne možemo zaobilaziti.

« Poslednja izmena: 24.06.2021, 09:03:35 od strane Bojan »

Van mreže Bess55

• Sfera Merkura
  • **
« Odgovor #16 poslato: 23.06.2021, 17:17:35 »
Pozdrav Ramzes :)
Hvala sto si napravio kartu , i vec sam gore objasnila zasto sam zelila da otvorim horar vezi ove utakmice. Pratim Euro od pocetka i mnogo me zanima kako ce Portugal izaci iz ove skupine , jer kao sto je poznato da je  F kao 'skupina smrti' :green: . Tako da sam ja vezana  od pocetka i mnogo me zanima sta ce Portugal uraditi. Kamo srece da izbace Francuze :D
Razumijem se ja u horar, ali ti si otvarao za sve utakmice koje sam i sama pratila i koje su mi vazne bile, htjela sam da otvoris za ovu, jer vjerujem da ces i ti pratit veceras, no dobro Bojan je objasnio  i dobro je.
Ja sam po mojim podatcima koje sam navela gore otvorila u Morinusu sad, ali necu kartu stavljat , jer si ti to vec uradio. Samo cu reci da je vladar sata Mars.
Vjerujem da ce bit zanimljiva  utakmica, jer obe planeete Merkur i Jupiter jesu na uglu,ali Luna pravi opoziciju na Merkur iako prije tog pravi sekstil sa Saturnom , sto se moze odnosit na sudiju rekla bi. Mozda on nesto napravi. Mada Jupiter je slabiji, jer je retro, iako je sam Merkur izasao iz retro stanja prije dan , pa ce mozda oba tima da budu donekle podjednaki. Plus retro mozda donosi nesto sto se dogadjalo od prije, znaci ako je Fra bila bolja od Por  moguce da ce se isto desit i sad ili obrnuto.

Hvala jos jednom  :)
Slazem se da je moguce nerijeseno da bude  mozda 2-2

Van mreže Ramzes

« Odgovor #17 poslato: 23.06.2021, 18:53:05 »
@Bess55

E ma nema na čemu, ne moraš se zahvaljivati, vezi rezultata nisam uopće tako siguran.

Recimo vidiš, u brzini zaboravio sam da gledam vladara sata.
Ako je Mars vladar sata, on je u (XII.) kući Lav, pa je karta radikalna, jer je MA vladar participirajući u zemljanima znacima (Djevica Asc).

Brine me, ako se gleda Mjesec kao kosignifikator tvog tima, onda Portugal gubi jer em je 180* ME, još uz to sekstil malefik Saturn u (VI.) retro koji vraća svijetlost, a MO nema ništa od toga u SAG.
Taj Saturn više ukazuje neke posebne nesretne okolnosti koje Portugal mogu snaći, recimo poništen gol zbog ofsajda itd., možda i sudac u korist FRA ali dubiozno mi je to sada procjenjivat.
Merkur je stacionaran ali ima helijački izlazak  :diploma:, domicil, blizu MC i SJMČ sve skupa vrlo jako.
Jupiter je još sporiji od Merkura ali isto je domicil i ugao. Svoj na svom!! (sporiji za dlaku!!)  :kaofol:

Pa bi rekao neriješeno ili moguće Portugal nekom sretnom okolnošću da spasi sebe. Da teško je zamisliti sada protiv FRA da ih itko može provaliti, al u tome će biti zanimljivije gledat! Bar ako ništa past će pivo s apetitom!

« Poslednja izmena: 23.06.2021, 20:41:47 od strane Ramzes »

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #18 poslato: 23.06.2021, 20:58:14 »
Horarna slika je na strani Portugalije. Pobeda sa malom razlikom verovatno, videćemo  :hmhm:

Van mreže Ramzes

« Odgovor #19 poslato: 23.06.2021, 21:21:20 »
Horarna slika je na strani Portugalije. Pobeda sa malom razlikom verovatno, videćemo  :hmhm:

Za tebe pitanje Bojane.

Merkur je nedavno postao vidljiv -helijački izlazak nakon inferiorne konjunkcije. Dali je jača signifikacija ako njegov HI tek treba da bude, ili je jače ako je zatečen za vrijeme horara da je već izašao na nebu?
Recimo ovdje je već zatečen.

Ima li nešto vezi toga, pošto znam da je dobra signifikacija ako u roku od 7 dana od pitanja postaje planet vidljiv, ali ovdje je već par dana vidljiv ili je to isto?