Anketa

Koji špil koristite u otvaranjima?

Vejtov
Kroulijev
Marsejski
Neki drugi

Autor Tema: Tarot vežbaonica  (Pročitano 466 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže elle

Tarot vežbaonica
« poslato: 15.05.2021, 12:52:30 »
Na ovoj temi bismo mogli da vežbamo tumačenje raznih otvaranja i razmenjujemo iskustva u vezi sa njima. Možemo postavljati pitanja na koje će odgovarati ko bude želeo, ili tumačiti retrogradno, tj. navoditi primere kako su se neka otvaranja pokazala u praksi (ako ima  takvih). U stvari, sve u vezi s konkretnim tumačenjima dolazi u obzir  :)

Van mreže dreaming

Odg: Tarot vežbaonica
« Odgovor #1 poslato: 15.05.2021, 14:44:05 »
Može. Super  :dmetla:
« Poslednja izmena: 15.05.2021, 15:13:35 od strane dreaming »

Van mreže Diksi

« Odgovor #2 poslato: 18.06.2021, 13:15:14 »
Pozdrav svima . Kako odredjujete vreme u tarotu? Otvorila sam tri karte na pitanje kada cu resiti svoj zdravstveni problem ,izaslo mi je
Kralj stapova , as maceva i mesec . Vezano za stapove i maceve rekla bi brzo ali me buni mesec?

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 799
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
« Odgovor #3 poslato: 18.06.2021, 17:18:01 »
Zdravo, Diksi!  I ja bih rekao da sve ide u prilog brzom rešavanju problema. Mesec smatram "brzom kartom" praveći paralelu sa lunarnim ciklusima kao najbržim i prirodnom promenljivošću Lune. Problem se verovatno iznenada pojavio, ali bi terapija trebala da bude delotvorna a problem otklonjen u relativno kratkom roku.
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže Diksi

« Odgovor #4 poslato: 19.06.2021, 00:39:44 »
Hvala na odgovoru. Da problem se iznenada pojavio ,traje duzi period , bilo je pokusaja sa nekoliko terapija ali tek sa zadnjom ima pomaka zato sam i malo zabrinuta ,sve se oduzilo... Inace problem je vezan za stres tako da je mesec u ovom otvaranju i to lepo prikazao. Videcemo kako ce sve proci , javljam povratnu .

Van mreže Aleks94

« Odgovor #5 poslato: 19.07.2021, 18:51:37 »
Imam jedno pitanje.
Izvukla sam jednu kartu za pitanje kako me on vidi.
Karta je Dva maca. Ne znam kako da je protumacim.

Za drugu osobu sam izvukla Sest pehara. Tu se jasno vidi da je proslost.

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #6 poslato: 19.07.2021, 21:02:36 »
Možda te vidi kao osobu koja je stalno u nekom grču ili defanzivi, nepoverljiva, ali i koja je i rezervisana i koja deluje hladno (iako ne moraš biti zaista hladna već samo zadržavaš, ne pokazuješ emocije iz predostrožnosti).
Mišljenja sam da dva mača mogu imati dvojaku simboliku, pa u zavisnosti od konteksta nije samo pitanje šta/koga držimo podalje od nas, već i šta ne dajemo drugima.
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže elle

« Odgovor #7 poslato: 19.07.2021, 22:42:37 »
2 Mačeva je neodlučnost, rezervisanost, blokirane emocije, izbegavanje nečega, fokusiranje na unutrašnjost i suštinu i ignorisanje svega ostalog. Može biti i konfuzija, nejasnoća, kontradiktornost. Možda ostavljaš utisak nekoga ko jedno radi a drugo misli, šalješ pomešane signale, kao da si razapeta između dve opcije ili postoji neka ambivalencija u odnosu. Može biti i nesigurnost, izbegavanje, ili kao da prosto ne znaš kako se osećaš, posledično ni druga osoba ne zna šta da misli.

6 Pehara jeste prošlost ali i karta 'twin flame'-ova, neke vezanosti koja je dublja i ne prekida se tek tako. Pehari su uvek emocije, samo je pitanje kakve. Mačevi su "hladniji" jer je to mentalni aspekt, racio.

Van mreže Aleks94

« Odgovor #8 poslato: 19.07.2021, 23:36:08 »
Hvala vam :)

Prvu kartu sam izvukla za osbu koju nikako ne mogu da otpustim. Iako nismo godinama u kontaktu i jako lose smo prekinuli odnos.
Umem da precrtam osobu bez problema, ali ovoga ne mogu. Zasto? Nije mi jasno.

Sto se tice druge karte. Jeste, ja dosta delujem hladno. Cini mi se kao da se zainteresuje, pa se povuce. A mozda samo umisljam.
« Poslednja izmena: 19.07.2021, 23:54:30 od strane Aleks94 »

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #9 poslato: 20.07.2021, 00:12:32 »
Možda da si ipak bar tri karte izvukla za tog prvog, čisto da se priča malo produbi. Jer to kako te.on vidi... hm... nekako je nepotpuno za očito jaku priču.

Van mreže Aleks94

« Odgovor #10 poslato: 20.07.2021, 00:18:39 »
Evo. Zbog cega ne mogu ovu osobu da otpustim?

Evo tacno se vidi kroz kulu koliko sam povredjena. I poslednja karta je on. Jedino sto mi nije jasna ova u sredini.

Ne mogu bas da pohvatam tarot. Nekako mi je okej za dnevna izvlacenja, ali ovako kroz otvaranja mi je tezak.

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #11 poslato: 20.07.2021, 10:41:26 »
Nisam siguran da li baš možemo da karte podelimo na TI - ON. Radije će pokazati sveukupno situaciju/okolnosti u kontekstu samog pitanja.
Kula može biti pokazatelj pretrpljenog udarca, desilo se nešto kao grom iz vedra neba i izvrnulo ti svet naopačke. Moguće je da, u skladu s pitanjem, Kula pokazuje da ti je taj čovek uneo promenu u život tada, da je uticao na to da možda srušiš neka dotadašnja uverenja i mišljenja itd. U svakom slučaju, promena. Đavo je najčešće pokazatelj teškoća da se nešto prekine, a razlozi mogu biti brojni: zbog strasti, jake vezanosti, slatkog greha i sl. U ovom slučaju čak može biti i neki vid opsesije zbog nečeg što je urađeno ili obećano, a u skladu s ovim pentaklima pored, možda imaš osećaj da si oštećena, da ti je nešto uskraćeno, da ti je on nešto dužan, i to seže vrlo duboko. Eto, nekako mi se čini kao da si od veze očekivala više nego što si dobila (s razlogom, jer su možda pala neka obećanja i sve je izgledalo da će biti ispunjena), pa da je to razlog što ne možeš da pustiš, kao da tražiš svođenje računa, neki vid nadoknade i slično.
Zanimljivo je da ti se nigde ne pojavljuju pehari, sve su uglavnom neke materijalne karte u vezi s ovom osobom, pa mi to govori da je možda postojala ideja da bi s ovim muškarcem mogla nešto da izgradiš u životu, da nešto stvorite, materijalizujete - brak, porodicu i sl.

Van mreže Aleks94

« Odgovor #12 poslato: 20.07.2021, 11:48:54 »
Hvala puno 🙂

Ima logike ovo sto si napisao. Bukvalno je preko noc sve puklo.
Ja sam osvetoljubiva osoba, pa je mozda to ta naknada koju ocekujem.

Van mreže elle

« Odgovor #13 poslato: 20.07.2021, 15:08:32 »
Evo. Zbog cega ne mogu ovu osobu da otpustim?

Evo tacno se vidi kroz kulu koliko sam povredjena. I poslednja karta je on. Jedino sto mi nije jasna ova u sredini.

Ne mogu bas da pohvatam tarot. Nekako mi je okej za dnevna izvlacenja, ali ovako kroz otvaranja mi je tezak.

Prilično jasno i nedvosmisleno otvaranje. Po mom mišljenju je ovo tzv. trauma bond. Videla sam poruku još ranije i to mi je bila prva asocijacija nego sad tek stižem da odgovaram. Vidim da je Bojan napisao slično onome što i ja hoću da kažem a ti potvrdila no svejedno ću napisati kao da nisam čitala  :haha:

Dve karte Velike arkane ukazuju na značajan odnos. Kula je neki krah preko noći, to je jasno, i većinom je negativna, u pozitivnom smislu može jedino biti neki uvid nakon spolja gledano negativnog događaja, ili preokret koji za posledicu ima nešto pozitivno iako je sam događaj negativan. 6 Pentakla je karta poklona, darežljivosti, milosrđa. Ovde je neko nekome činio usluge ili pomagao. S obzirom da je tu i Đavo ne bih mogla da procenim da li se radi o paru ili o samo jednoj osobi, tako da po meni postoje dve varijante: ili je jedan davao i činio dok je drugi uzimao, ili je osoba simbolizovana Đavolom osoba sa dva lica, neko ko je imao vrlo lepu i dobru, velikodušnu fasadu ali se ispostavilo da ima zadnje namere.

Đavo je inače ljubavnička karta ali opisuje patološke, "co-dependent", zavisničke i nezdrave odnose. Ovde je ravnoteža pomerena, poremećena, tako da je moj utisak da je Kula ovde blagoslov a ne zlo. Vrlo teške energije i odnos u koji je čovek uvučen zbog 6 Pentakla, nekog dobročiniteljstva i očekivanja neke zaštite. Među vama kao da postoji neka krupna razlika, neravnopravnost, jedan potčinjava a drugi je potčinjen ako je u psihološkom ili nešto treće ako je u nekom drugom smislu. Pretpostavljam da vam je u natalu, nekome ili i jednom i drugom, Saturn u vezi sa 7.

Van mreže Aleks94

« Odgovor #14 poslato: 20.07.2021, 16:23:37 »
Hvala :)

Eto, na kraju je on ispao manipulator. Mene je sazaljenje dosta kocilo i zbog toga sam prelazila preko nekih stvari.

Ne znam gde je njegov Saturn, moj je u 12.

Van mreže Aleks94

« Odgovor #15 poslato: 28.07.2021, 17:49:14 »
Kad niko ne postavlja pitanja i otvaranja, ponovo cu ja.
Zamislila sam susret sa jednim likom.

Ne znam da li mogu da gledam prvu kartu kao sebe. Svakako nije losa, kao i zadnja koje najavljuje neki pocetak. Medjutim, ne mogu da razumem ko ce se ovde razocarati? Da li on u mene ili ja u njega?

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #16 poslato: 30.07.2021, 09:49:52 »
Da je poslednja karta loša, onda bi ovi pehari u sredini bili pokazatelj razočaranja, tj. da taj susret nije ispunio očekivanja. Ovako, sa ovom baš lepom kartom na kraju, možda je pokazatelj otpuštanja starih emocija, onoga za šta (ili za koga) si do sada bila vezana, spremnost da se upustiš u nešto novo nakon duže pauze itd. Kraljica gleda u desnu stranu - spremna je da se suoči s onim što joj dolazi u susret, okrenuta je budućnosti, a ne prošlosti.

Van mreže Aleks94

« Odgovor #17 poslato: 30.07.2021, 10:04:56 »
Hvala :)

Raduje me odgovor.

Van mreže snupy

« Odgovor #18 poslato: 30.07.2021, 16:08:02 »
Alex, samo pitanje nije dobro definisano da bi se dao adekvatan odgovor. Šta znači zamislila sam susret?

Po ovom nizu ti nisi zainteresovana, dosta si hladna i distancirana. Koliko god da je velika arkana poslednja u nizu, ovo samo po sebi nije nešto obećavajuće. Meni izgleda ćeš se povući iz odnosa jer ne pronalaziš sebe u njemu i nisi zagrižena. Ali opet, zavisi kakav si odgovor želala dobiti jer pitanje samo po sebi nije jasno.

Van mreže Diksi

« Odgovor #19 poslato: 30.07.2021, 16:28:13 »
Rekla bih da ovim susretom neces biti nesto zadovoljna , i da ce se ipak pojaviti  neko nov  ali ne bas skoro.