Autor Tema: Samopouzdanje i vrijednost  (Pročitano 154 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bess55

• Sfera Merkura
  • **
  • Sviđanja: 44
  • Pol: Žena
  • Somewhere over the rainbow
Samopouzdanje i vrijednost
« poslato: 28.04.2021, 22:10:03 »
Mislim da svi nekad imamo problem sa samopouzdanjem pa sam odlucila da otvorim temu vezi toga.
Kako tko gleda na to.
Ovde mozemo diskutirat vezi tog ako ste za :)

"Vaša se vrijednost ne smanjuje na temelju nečije nesposobnosti da vidi vašu vrijednost." - Nepoznato

Van mreže Djurdjevak

Odg: Samopouzdanje i vrijednost
« Odgovor #1 poslato: 28.04.2021, 22:39:25 »
Slazem se Bess  :)
Ja na to gledam kroz drugu kucu vladara druge kuce i aspekte koje ima i koje planete su dalje ukljucene u to sve ,jer je druga kuca pored licne imovine i kuca samovrednovanja i samopouzdanja ,samopostovanja

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 582
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
« Odgovor #2 poslato: 29.04.2021, 09:45:40 »
Druga kuća su materijalne vrednosti i uopšteno ono što daje podršku telu i životu, pa je upitno kako bi se razlikovala tema samopouzdanja (potpuno nematerijalno) od teme materijalnih vrednosti, jer su to dva potpuno različita aspekta. Ako ih prikazuje ista paneta... hm. Samopouzdanje je, kao što i sama reč kaže, stvar karakteristike ličnosti i vraća nas opet na prvu kuću i planete u njoj, vladara Ascendenta, planete koje ih aspektuju.
Planeta u sedištu ili egzaltaciji "puca" od samopouzdanja jer ima resurse, a posebno ako je dobro podržana Suncem, Jupiterom ili Marsom. Sunce i Mars čak i u nepovoljnijoj poziciji mogu ukazati na samopouzdanje, ali više neosnovano, na razmetljivost i umišljenost, i nešto što je krhko. Debilitirana planeta nema resurse da održava neko stanje, tako da je lako takvoj osobi poljuljati samopouzdanje. Samo je pitanje kakav je kvalitet ličnosti, da li će osoba to pokazati ili ne. Ali saasvim sigurno joj se lako može izmaći otirač ispod nogu ukoliko nema podrške moćnih planeta.
Loše postavljen Saturn takođe urušava samopouzdanje, jer prirodno vlada strahovima, povlačenjem, brigama, pa njegova konjunkcija ili aspekti sa ranije navedenim faktorima utiču na nedostatak samopouzdanja, bojažljivost, stidljivost, prezir prema sebi i drugima, komplekse. Od kuća, 1, 11. i 10. kuća posebno idu u prilog samopouzdanju.
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže AmarNat

• I dont fight because i hate what's in front of me. I fight because i love what's behind me...
  • Sfera Sunca
  • Sviđanja: 206
  • Um traži, ali srce nalazi...
    • Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #3 poslato: 29.04.2021, 10:37:29 »
     Hmmm :faca: moje 2 polje u Škorpija sa peregniranim Marsom u Blizancima u 9 polju (bez aplikacija, ako ne računam onaj širi 90° sa Mesec iz 12 polja, a inače vladar 10 polja) Sunce mi u padu kod Asc (vladar 11 polja) a Saturn u izgonu u 11 polju (bez aplikacija, vladar 4 i 5 polja) Jupiter (vladar 3-6 polja) u svom triplicitetu u 7 polju... džabe meni Venera u Lavu :rolleye: iako... nisam toliko nesigurna kad je moja "pamet" u pitanju (tu sam možda i previše samopouzdana neki put :sram: ) tj više sam (extremno) nesigurna kad je moj izgled u pitanju :hmhm:
Natal
Страсти су израз неисправности наше Душе,
погрешности наше Воље
и приземности нашег Ума.
Свети Јаков (Арсовић)

Van mreže Plava orhideja

« Odgovor #4 poslato: 29.04.2021, 12:35:11 »
Asc u Lavu , Sunce u Djevici , imam ja samopouzdanja cega se dohvatim ne popustam dok ne privedem kraju i dosta drugima djelujem smireno pa ustvari odajem utisak da ga bas imam ali ga i nemam toliko...nekako ga sama rusim sebi svojim strahovima sto donosi Saturn u Raku u XII polju. XI kuca u blizancima, Merkur u Vagi u III polju, X u Biku a Venera u II u Djevici. Bilo bi to ok samopouzdanje samo da.sama sebe ne sabotiram i rusim.

Van mreže Bess55

• Sfera Merkura
  • **
  • Sviđanja: 44
  • Somewhere over the rainbow
« Odgovor #5 poslato: 29.04.2021, 16:38:57 »
Ako bi ja gledala samopouzdanje kroz 2 to bi bio Jupiter u sjedistu, a moje samopouzdanje je skroz lose. Nepostojace.
Ako bi gledala Podznak i prvu kucu, moj vladar Mars je spaljen, van sekte, u izgonu, plus u toj 7 kuci doista tesko da covjek moze sa ovom postavom planete imat dobro samopouzdanje. Plus meni Saturn je na Asc u 12 kuci, koji je bez dostojanstva :haha: koji mi vlada 3/4 kucom.
Tako da moj problemi su broji i veliki razlog zasto cijelog zivota imam problem sa sampouzdanjem.
10 kuca vladar je Sunce bez dostojanstva, i Merkur vladar 11 je pod suncevim zrakama, retro bas mi je divno :green:
E sad ja imam konjukciju Merkura i Marsa, kvadrira mi sve to Mjesec. Uglavnom nema podrske dobrih planeta, jer i ova konjukcija koju imam nije dobra.
Dispozitor svih tih planeta Mars, Merkur i Sunce je Venera koja ima  trigon sa Mjesecom, pa moje samopouzdanje mogu da podignem sa pricanjem sa nekim, ili vezano neke knjige i slicno.
"Vaša se vrijednost ne smanjuje na temelju nečije nesposobnosti da vidi vašu vrijednost." - Nepoznato

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #6 poslato: 29.04.2021, 18:02:05 »
Ma druga kuća i samopouzdanje, provereno ne radi :green:
Naravno da nećeš imati samopouzdanja sa vladarom Asc u izgonu i SA u 1. kući (po celim znacima). Čak i tamo gde ga imaš, lako te je dovesti u sumnju i poljuljati ti sigurnost.
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže elle

« Odgovor #7 poslato: 19.05.2021, 21:30:09 »
Kad se kaže da 2. kuća govori o samopouzdanju zapravo se ne misli na to da isključivo ona govori o tome, kao i da je to njeno izvorno značenje. Logično je da o tome govori prvo 1. kuća odnosno njen vladar.

2. kuća govori o materijalnim vrednostima i konceptu vrednosti uopšte, pa iz tog ugla govori i o samovrednovanju. Pričam o modernoj astrologiji, u tradicionalnoj pretpostavljam da 2. kuća ne predstavlja ništa van onog konkretnog i materijalnog dela pa deo o sistemu vrednosti tu otpada.

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #8 poslato: 19.05.2021, 21:51:13 »
u tradicionalnoj pretpostavljam da 2. kuća ne predstavlja ništa van onog konkretnog i materijalnog dela pa deo o sistemu vrednosti tu otpada.

Da, u principu je tako. Hrana, odeća, novac, sve ono što podržava život (jer 2. kuća podupire 1. kuću), takođe i saveznike i pomagače (advokati, pomoćnici, saveznici u borbi itd.) što opet dođe podupiranje 1. kuće. Tako da su sve konkretne, materijalne stvari u pitanju.

Van mreže AleksandarDiGuncati

« Odgovor #9 poslato: 20.05.2021, 11:08:05 »
Sa Saturnom i Lunom u 12 i vladarem ASC peregriranim i malo pogrejanim od strane Sunca, marketing agent sam strahova, sumnji, i naravno samopozdanja.
Sreća moja ili ja barem tako percipiram vladar 12 i 9 kuće Merkur je sa Jupiterom u Lavu pa kad se po neki put uključi razum sve gore navedeno nestaje istog trena.
Bile su mi potrebne godine da ukačim mehanizam.

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #10 poslato: 20.05.2021, 22:31:38 »
Radije mislim da može da zahvališ egzaktnom sekstilu ME i MA, jer ME "kopira" njegove osobine. Ovo je samopouzdanje na dugme, ja ga tako zovem. Glumi se samopouzdanje, racionalno se predstavlja svetu u cilju prikrivanja nesigurnosti i strahova koji dolaze od LU sa SA.

Van mreže AleksandarDiGuncati

« Odgovor #11 poslato: 21.05.2021, 01:22:03 »
Dobra kopir masina  :faca:

Van mreže bittobuz

« Odgovor #12 poslato: 08.06.2021, 13:16:05 »
Samopouzdanje "lomi" Saturn - provereno :green:
Može i vladar Druge u Osmoj u izgonu (Mars u Vagi) u kvadratu sa Saturnom u Šestoj u izgonu (Raku). Samopouzdanje je svakako poljuljano odakle god da krenem...Ah da naravno Saturn i Uran kao vladari ASC u kvadratu takodje :smrc: