Autor Tema: Tumacenje snova  (Pročitano 176 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bess55

• Sfera Merkura
  • **
  • Sviđanja: 74
  • Pol: Žena
  • Somewhere over the rainbow
Tumacenje snova
« poslato: 28.04.2021, 21:58:02 »
Ne znam dali postoji neki tekst vezi ove teme. Ja bas volim tumacenje snova, iako sama ne znam tumacit. Mislim da bi bio red da imamo i takvu temu, pa mozda tko bude zna tumacit se javi nama koji budemo pisali o snovima ovde.  :sunce:
"Vaša se vrijednost ne smanjuje na temelju nečije nesposobnosti da vidi vašu vrijednost." - Nepoznato

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 799
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
Odg: Tumacenje snova
« Odgovor #1 poslato: 29.04.2021, 18:08:28 »
Ima kojekakvih knjiga na ovu temu, ali mi se čini da one nisu merodavne.
Simbolika snova pokušava da se upakuje u neku univerzalnu simboliku u tim knjižurinama, a ja sam vrlo ubeđen da svako ima svoju simboliku.
Primera radi, kad god sanjam vukove neko umre ili je pred vratima smrti, i to neko meni blizak. Kod nekog drugog to ima neku sasvim drugu simboliku.
Evo s nekog sajta značenje za vuka:

Citat
Sanjati vuka ponekad može značiti ohrabrenje da prigrlimo našu pravu prirodu, onu koju se plašimo da otkrijemo drugima, plašeći se da nam mogu suditi ili odbaciti nas.
Vukovi u vašem snu takođe mogu predstavljati vaše skrivene neprijatelje.

Hajde ovo drugo tumačenje je ok, ali ovo prvo je toliko univerzalno, a pri tom možda i neosnovano, jer zašto bi vuka dovodili u vezu sa strahom od bilo čega? Kao predator će radije upućivati na neku agresiju, opasnost, nevolju.
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže AmarNat

• I dont fight because i hate what's in front of me. I fight because i love what's behind me...
  • Sfera Sunca
  • Sviđanja: 211
  • Um traži, ali srce nalazi...
    • Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #2 poslato: 21.05.2021, 10:43:25 »
     A napr analiza snova preko horarnog čarta ? Kako bi se to tumačilo ?

Čitala sam tamo na Fb-u, Astrološki dijalozi, neko dal' Nataša ili Goran, ne sećam se, je napisala da je san validan samo pod uslovom da je tr. Mesec ili u natalnom, ili u solarnom ili u profekcionom 9 polju, sve ostalo kao nema značenja :hmhm:

Ja obično snove koji su baš markantni, zapamtim, pa posle otvaram Karte (Lenormand najčešće) da bih dobila odgovor. Imam neku svoju ličnu simboliku, ali neki put treba mi ipak dodatna pomoć oko tumačenja.
Natal
Страсти су израз неисправности наше Душе,
погрешности наше Воље
и приземности нашег Ума.
Свети Јаков (Арсовић)

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 799
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
« Odgovor #3 poslato: 21.05.2021, 14:45:49 »
Evo teme ovde https://astroriznica.com/forum/index.php?topic=137.0

Što se ovog za natalne i solarne pokazatelje tiče, Luna je opšta signifikatorka svega i svačega, pa ako horoskop dozvoljava da osoba ima obistinjujuće snove, oni bi se trebali najpre dešavati kada je LU u 9. kući. Naravno, ne samo to, nego se proširuje i na kontakt sa vladarom 9. kuće ili planetom u 9. kući itd. To je u teoriji. Nisam siguran da to baš funkcioniše najbolje u praksi.
U horarnim pitanjima su drugačija pravila za procenu istinitosti snova, tako da LU ne mroa imati nikakve veze sa 9. kućom.
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže AmarNat

• I dont fight because i hate what's in front of me. I fight because i love what's behind me...
  • Sfera Sunca
  • Sviđanja: 211
  • Um traži, ali srce nalazi...
    • Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #4 poslato: 21.05.2021, 17:49:49 »
     E, pa da, znam da sam negde čitala ovo (moj Rx Merkur zaboravio :sram: ) Hvala :thumb:
Natal
Страсти су израз неисправности наше Душе,
погрешности наше Воље
и приземности нашег Ума.
Свети Јаков (Арсовић)

Van mreže crna.dalija

« Odgovor #5 poslato: 30.05.2021, 16:59:41 »
ja pretezno istinite snove sanjam dan dva pred Pun Mjesec, i ako je Mo u aspektu sa Neptunom..pretezno dobrim aspektima..tad znam da imam te neke prorocke snove..

da li je neko od vas cuo za inkubaciju snova?

Van mreže Aleks94

« Odgovor #6 poslato: 30.05.2021, 23:46:15 »
Jesi ti radila inkubaciju?
Sad sam isla da procitam sta je to. Do sad nisam cula za inkubaciju snova.

Van mreže crna.dalija

« Odgovor #7 poslato: 01.06.2021, 15:40:36 »
ja jesam radila cesto kad zelim dobiti konkretan odgovor u vezi necega..

Van mreže Aca

« Odgovor #8 poslato: 24.06.2021, 19:00:16 »
Ja imam čudne snove, delom bude istina delom se sve pogubi. Može li ta inkubacija pomoći?