Autor Tema: Koji je zadatak astrologa  (Pročitano 113 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Saša

Koji je zadatak astrologa
« poslato: 27.04.2021, 18:48:54 »
Postovanje Bojane, evo jednog izuetnog linka, a tema je ASTROLOGIJA

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 603
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
Odg: Koji je zadatak astrologa
« Odgovor #1 poslato: 27.04.2021, 21:27:13 »
Slušam upravo, ali ovo ne da je daleko od astrologije, nego je potpuno drugi univerzum. Ova gospođa je samo još jedan od ovih modernih inovatora, a vrlo, VRLO opasna rečenica koju je rekla: "Ako vidite nešto loše u horoskopu, vi recite da je pozitivno, pretvorite to u pozitivnu liniju."
Samo zbog ove rečenice je treba uhapsiti, da ne ulazim u drugo.
Znači, ako vidiš nekoj ženi potencijalno kancer grlića materice, ti joj to ne kažeš nego je nagruvaš pozitivom da će sve biti u redu. Onda žena ne ode da se pregleda, ne vodi računa o tome jer je astrolog rekao da je sve pozitivno, pa se za koju godinu žena razboli i umre.
Ja ne znam da li ovi ljudi po YT shvataju ozbiljnost astrologije, ozbiljnost onoga što rade i na koliko načina sve mogu ljudima da upropaste život. Brate mili!
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže Saša

« Odgovor #2 poslato: 27.04.2021, 22:26:20 »
U potpunosti se slazem sa vasim misljenjem, klijentu treba ukazati na lose stvari ako se vide u karti, da li su u pravu astrolozi koji tvrde da je zadatak svakog astrologa da klijent posle konsultacije ode zadovoljan uslugom, a ne depresivan i sa strahom sta ce jos da mu se desi u narednom periodu. Kakav je vas stav. A sto se tice ove gospodje, ona saradjuje sa najvecim naucnikom danassnjice koji zivi i radi kod nas i koji je jos na pocetku ove pandemije nudio 4 medicinska aparata na poklon medicinskim ustanovama, a ti aparati za kratko vreme uklanjaju sve negativno sto utice na zdravlje ljudi, a pogotovo viruse - ti aparati su naravno ispitani i imaju sertifikat. Taj naucnik se zove - Dr Grigorij Grabovoj

Van mreže AmarNat

• I dont fight because i hate what's in front of me. I fight because i love what's behind me...
  • Sfera Sunca
  • Sviđanja: 206
  • Pol: Žena
  • Um traži, ali srce nalazi...
    • Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #3 poslato: 27.04.2021, 22:44:05 »
... Ja ne znam da li ovi ljudi po YT shvataju ozbiljnost astrologije, ozbiljnost onoga što rade i na koliko načina sve mogu ljudima da upropaste život. Brate mili!

Na žalost, jako puno njih želi da zaradi, da bude poznato (slavno) i to je sve... šišaj ovde dok ih ima reče pop dok je krstio jariće i prodavao maglu :pecinko:
Natal
Страсти су израз неисправности наше Душе,
погрешности наше Воље
и приземности нашег Ума.
Свети Јаков (Арсовић)

Van mreže Plava orhideja

« Odgovor #4 poslato: 27.04.2021, 22:46:18 »
Bojane, tvoja prva recenica je sve rekla...
Danas su popularni motivacioni govornici  zakon privlacenka , life kouc.i ma sve to k'o mirodjija astrologija.
Meni da.neko gleda voljela bih da mi sve lose kaze a ja sam spremna da to cujem, jer spremna sam cim sam trazila uslugu astrologa. Upozorenje na lose dogadjaje svakako, ne mora mi bas reci da cu se preseliti na bolje mjesto, vec mozda postoji mogucnost, pa se pripazi.

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 603
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
« Odgovor #5 poslato: 27.04.2021, 22:49:21 »
U potpunosti se slazem sa vasim misljenjem, klijentu treba ukazati na lose stvari ako se vide u karti, da li su u pravu astrolozi koji tvrde da je zadatak svakog astrologa da klijent posle konsultacije ode zadovoljan uslugom, a ne depresivan i sa strahom sta ce jos da mu se desi u narednom periodu. Kakav je vas stav. A sto se tice ove gospodje, ona saradjuje sa najvecim naucnikom danassnjice koji zivi i radi kod nas i koji je jos na pocetku ove pandemije nudio 4 medicinska aparata na poklon medicinskim ustanovama, a ti aparati za kratko vreme uklanjaju sve negativno sto utice na zdravlje ljudi, a pogotovo viruse - ti aparati su naravno ispitani i imaju sertifikat. Taj naucnik se zove - Dr Grigorij Grabovoj

Nemam ništa protiv nauke i naučnih metoda, naprotiv. Još od Hipokrata su astrologija i medicina išle ruku pod ruku, tako da je i to u redu.
Međutim, ovo što gospođa priča nema veze sa astrologijom, čak i sama kaže da astrologija koju poznajemo puj-pike više ne važi, nego će nas ona prosvetliliti novom astrologijom zasnovanom na principu misli lepo - sve će ti biti lepo.
Takvu ideju plasiraju lajf-kouč i drugi tzv. vodiči, gde treba samo da zažmuriš i pomisliš na nešto lepo, pa će sve preko noći da ti se preokrene. Ah, kako je takva ideja divna i egzotična. Ipak, tako nešto je prikladnije da se pridruži Grimovim bajkama  :green:

Veliki je problem što se danas ljudi tripuju da su otkrili toplu vodu sa meditacijom i duhovnim razvojem, a zapravo nemaju pojma koliko su šuplji, i koliko su pre 2000 godina ljudi bili na daleko većem stupnju spiritualnog razvoja. Grčki filozof Plotin u svojim delima (i svojoj školi koju je imao) uzduž i popreko priča o meditaciji i njenim benefitima.
Hoću da kažem, prilično je dugačak istorijski period tokom kog ljudi poznaju mnoge tehnike duhovnog i drugog isceljenja. A ipak, eto, ni 2000 godina kasnije nije uspeo da se razradi instant metod gde svojim mislima preokrećeš život na bolje. Poznajem mnogo ljudi koji su se nesretni svim silama upirali da promene život, primenjivali milion različitih (i sumnjivih) tehnika, i svaki put se dočekivali zadnjicom o ledinu sa sve veće i veće visine. Bolno, vrlo.

Tako da, ova gospođa i njoj slični su iz moje vizure obični šalabajzerići, a to što rade je vrlo opasno i po astrologiju i posebno po klijente s kojima rade. Naučnika ostavljam po strani dokle god se bavi naukom i ne meće prste u astrologiju.

Ako klijent hoće da ode nasmejan i zadovoljan neka ide u bioskop. Kod astrologa se odlazi da bi se pričalo o ozbiljnim stvarima, da bi se pronašle slabe tačke i potencijalni problemi, i ako je moguće da se oni malo koriguju, ublaže ili otklone.
Drugo, ko je anksiozan i plaši se loših vesti, taj ne treba da konsultuje ni astrologa niti bilo kog divinatora. Ali ako se već obratio nekom, treba uvek da ima na umu da može da čuje i loše stvari.

Da zaključim: zadatak astrologa je da protumači natalnu kartu i kaže ono što vidi. Naravno, u skladu s tim kakva je osoba, treba da prilagodi NAČIN na koji će nešto saopštiti, ali skrivanje i prećutkivanje nikako nije opcija jer se time nanosi šteta i klijentu i sebi. Ne znam da li bi tebi Saša prijalo da ti kažem sve lepe stvari, a tebe nakon par meseci stignu problemi da ne znaš gde udaraš. I tako budeš apsolutno šokiran i nespreman, jer si očekivao super period, a snašle te bure i oluje.
Život je niz loših i dobrih stvari, tako da, treba se suočiti i sa jednim i sa drugim.
« Poslednja izmena: 27.04.2021, 22:57:45 od strane Bojan »
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže AmarNat

• I dont fight because i hate what's in front of me. I fight because i love what's behind me...
  • Sfera Sunca
« Odgovor #6 poslato: 27.04.2021, 22:50:52 »
     Tačno tako Orhi... Mene klijenti uvek pitaju prvo loše, pa onda dobro, posebno kad je zdravlje u pitanju. Uvek im kažem "ako ne povedete računa o tome i tome, možete imati potencijalnih problema sa zdravljem". Gledam da ih ne uplašim, ali u isto vreme gledam da ih na suptilan način opomenem da postoji taj zdravstveni problem (koji se sigurno neće rešiti dnevnim motivacionim porukama...)
Natal
погрешности наше Воље
и приземности нашег Ума.
Свети Јаков (Арсовић)

Van mreže AmarNat

• Sfera Sunca
« Odgovor #7 poslato: 27.04.2021, 22:56:40 »
Ah, kako je takva ideja divna i egzotična. Ipak, tako nešto je prikladnije da se pridruži Grimovim bajkama  :green:

:green: da... Grim bajke su baš divne i egzotične :kaofol: posebno ako ih radi Dizni ili Pixar :green:
Natal
погрешности наше Воље
и приземности нашег Ума.
Свети Јаков (Арсовић)

Van mreže Saša

« Odgovor #8 poslato: 27.04.2021, 23:17:38 »
AmarNat, sve si lepo rekla, ali ako posteno radis, nema razloga da krijes svoje ime, sledi bojanov primer on ne krije svoje ime - to vazi za sve koji se kriju - ako ti je to pravo ime, onda se izvinjavam. Pozdrav

Van mreže AmarNat

• Sfera Sunca
« Odgovor #9 poslato: 27.04.2021, 23:29:01 »
AmarNat, sve si lepo rekla, ali ako posteno radis, nema razloga da krijes svoje ime, sledi bojanov primer on ne krije svoje ime - to vazi za sve koji se kriju - ako ti je to pravo ime, onda se izvinjavam. Pozdrav

Evo da se predstavim. Moje je ime Nevenka Blažik. Astrolog sam od 1990 godine. Na internetu me od 2003 znaju ili kao Šmišonju, ili kao Večitog Putnika, a nekad i kao AmarNat. Ispod moje slike (koja je moja slika, ne neki običan avatar, slika prirode, životinje i sl) ima i link od mog Foruma ("Dnevnik Jednog Astrologa") Imam 2 Bloga (jedan za klasičnu Astrologiju, jedan za Đotiš) Takođe, imam i 2 stranice na Fb-u, kao jednu grupu na Fb-u, i naravno i naloge na Twitter-u, Instagram-u i Linkedin-u sa punim imenom i prezimenom. Smatram da kao član na nekom Forumu (bilo kojem) i nemam potrebe da koristim moje pravo ime, jer ovo je samo Forum, virtuelni svet, ali kada je posao u pitanju, klijenti me samo i znaju po mom imenu i prezimenu, jer prate objave na Blogovima (ili YT ~ saradnja sa Albusom i "Radio Treća Dimenzija") :)
Natal
погрешности наше Воље
и приземности нашег Ума.
Свети Јаков (Арсовић)