Autor Tema: Talenti u natalnom horoskopu  (Pročitano 317 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Djurdjevak

Talenti u natalnom horoskopu
« poslato: 25.04.2021, 12:53:41 »
Evo da zapocnemo i ovu temu
Prica o talentima 🙂

Van mreže Djurdjevak

Odg: Talenti u natalnom horoskopu
« Odgovor #1 poslato: 25.04.2021, 12:56:05 »
Ako 1 polje govori o talentima osobe,moja prvo polje je u Ribama,vladar Jupiter je u Ribama,ima kvadrate sa Uranom i Saturnom u 10 polju , sekstile sa Suncem i Merkurom u 11 polju  i trigon sa Mesecom, u 5 polju koji je moj talenat? 🤔

Van mreže Aleks94

« Odgovor #2 poslato: 25.04.2021, 13:10:25 »

Moje 1. polje je u Ribama, vladar Jupiter koji je 9. u Skorpiji. On ima sekstil sa Marsom i Venerom.

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 799
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
« Odgovor #3 poslato: 25.04.2021, 15:39:09 »
U modernoj astrologiji je uobičajeno da se talenti posmatraju preko 5. kuće. I kad sam se bavio modernom astrologijom, nije mi baš bilo jasno zašto 5 kuća.
Uopšteno, talenat (za nešto) je jedna od karakteristika ličnosti, te stoga najpre ima veze s 1. kućom, pa ako se u toj kući nađe neka planeta (ili više njih) osoba ima određene talente koji su u vezi sa simbolikom te planete.
Talente mogu pokazati i planete koje se razmatraju kao signifikatori profesije (primarno ME, VE i MA), ali tu treba da imamo u vidu da talenat ne mora da se ispolji/iskoristi. Drugim rečima, osoba se može baviti nekim potpuno drugim stvarima u životu, jer ono za šta je talentovana ne može da joj obezbedi odgovarajuće prihode, kvalitet života itd.

Citat: Zoler
Značenje 1. kuće je via, corpus et ingenium, to jest život, telo i urođeni kvalitet (veština, talenat).

Citat: Firmik Materno
Ako su Mars i Venera partilno združeni kvadratom i aspektuju kuću u kojoj se nalazi posao, lekar je rođen. Ali ako su izmenjali termine, tj. ako je Mars u terminu Venere, a Venera u terminu Marsa, i ako im srećno svedoči Merkur, talentovani lekar je rođen.

Venera partilno postavljena na Asc, ako se tu nađe po noći, ukazaće na osobu božanskih talenata.

Merkur u konjunkciji sa Jupiterom na Asc u dnevnom rođenju čini osobu poznatom i slavnom, upravnikom gradova...
... Ali ponekad daju pisare moćnih i uglednih ljudi, one koji su glavni u pregovaranju, bankama, skladištima, i nadasve oštroumne, talentovane osobe...

Ako su Merkur i Venera u partilnoj konjunkciji i na Asc u noćnom rođenju, daće oštroumne, talentovane osobe i one koji će s lakoćom sprovesti u delo sve što žele.

Ukoliko vam nije jasno to sa signifikatorima profesije, najlakše vam je da pročitate ovaj tekst

https://astroriznica.com/w-lilly-o-majstorstvu-zaposlenju-ili-zanimanju-natusa/
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže Bess55

• Sfera Merkura
  • **
  • Sviđanja: 74
  • Pol: Žena
  • Somewhere over the rainbow
« Odgovor #4 poslato: 25.04.2021, 17:33:27 »
Ako 1 polje govori o talentima osobe,moja prvo polje je u Ribama,vladar Jupiter je u Ribama,ima kvadrate sa Uranom i Saturnom u 10 polju , sekstile sa Suncem i Merkurom u 11 polju  i trigon sa Mesecom, u 5 polju koji je moj talenat? 🤔
Uran se ne uzima u obzir vezi tradicijonalne astrologije.
"Vaša se vrijednost ne smanjuje na temelju nečije nesposobnosti da vidi vašu vrijednost." - Nepoznato

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #5 poslato: 27.04.2021, 21:10:29 »

U kombinaciji ti se vrte Venera i Mars, mada bi i Jupiter tu mogao da se pomeša sa Venerom tako da se i tu izdvaja nekoliko istih stvari kao i u prvoj kombinaciji.

Citat: Lili: O pomešanosti Venere i marsa
... odakle možeš prosuditi o kuvarima, živinarima, odličnim lekarima; berberima, apotekarima, hirurzima, baštovanima, farbarima itd.

Citat: Lili: O pomešanosti Venere i Jupitera
Venera izmešana u značenjima sa Jupiterom, daje predviđače, lekare, trgovce tekstilom, suknare, svilare, krojače, trgovce galanterijom i ona zanimanja koja pretpostavljaju velika unapređenja zbog žena ili religije.

Podvlači se nešto što je u vezi sa medicinom i lečenjem, može doći u obzir i kozmetika ili spravljanje melema i tinktura i slično. Na primer :)
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže Djurdjevak

« Odgovor #6 poslato: 27.04.2021, 21:19:29 »
Jedna zena mi je sad skoro rekla da sam rodjeni iscelitelj ,mogu isceliti druge ljude putem svoje energije tipa da budem life kouč na sta se ja nasmejah :D ali je naglasila i sferu lepote,frizer kozmeticar bilo.koji rad sa rukama,mada mene je oduvek zanimalo.travarstvo ali to nemam od koga da ucim kako se spravljaju melemi razni,imala sam i volju i zelju da gajim sama povrce u staleniku i da prodajem na pijaci moje voce i povrce ali nemam svoju zemlju i tacno me nece nista :D

Isto i kuvanje mi ide dobro naeocito slatkisi torte kolaci ,to znam i volim da pravim i bastovanstvo,u tome bas uzivam volim cvece i cvece voli mene :D

Van mreže Bess55

• Sfera Merkura
  • **
« Odgovor #7 poslato: 27.04.2021, 21:21:34 »
Da vidimo talent kod mene :D
1 kuca Asc mi je u Skorpiji. Mars je vladar , mada kod mene se Mars i Venera uopce  :haha: ne vide .
Jedino ako se intuicija racuna kao talent.
Merkur mi spaljen i retro. Mada sam cijeli zivot radila sa rukama nesto  pa i sad radim posao sa rukama.
Mislim da nemam pravog talenta ovde, iako recepcija velikodusnosti izmedju Merkura i Venere , ne znam sta bi moglo donijet :hmhm:
"Vaša se vrijednost ne smanjuje na temelju nečije nesposobnosti da vidi vašu vrijednost." - Nepoznato

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #8 poslato: 27.04.2021, 21:44:28 »
mada mene je oduvek zanimalo.travarstvo ali to nemam od koga da ucim kako se spravljaju melemi razni,imala sam i volju i zelju da gajim sama povrce u staleniku i da prodajem na pijaci moje voce i povrce ali nemam svoju zemlju i tacno me nece nista :D

To je ovo apotekarstvo koje Lili pominje, mada ja sve to trpam pod medicinu i lečenje. Ti imaš talenat za to, a to što je on neiskorišćen je druga stvar. I ja imam talenat za poeziju (imao sam i za pevanje, osvajao nagrade na takmičenjima kao klinac) ali ga nisam iskoristio.

Merkur mi spaljen i retro. Mada sam cijeli zivot radila sa rukama nesto  pa i sad radim posao sa rukama.
Često ukazuju na manuelni neki rad, korišćenje alata i oruđa. Kada su bolje postavljeni onda je i kvalitet veštine bolji (npr. inženjeri i sl.). Ali ovde npr. mogla bi ti otkriti neki talenat sa šivenjem ili vezom ;)

Van mreže Plava orhideja

« Odgovor #9 poslato: 27.04.2021, 21:59:04 »
Moje prvo polje u Lavu, Sunce vladar Lava u drugom polju u Djevici. Vladar Djevice , Merkur u Vagi u trecem polju( inace mi je i Venera i Mars u Djevici)
Ja sam ekonomista, bavila se knjigivodstvom i dobro mi islo( izvjestaji, analize, racuni,matematika mi je jaca strana ,drzala sam casove za dz.djeci iz komsiluka i familije) . Imam izrazen osjecaj za lijepo, od tinejdzerskih dana sam sama sebi prekrajala, nasivala i dobijala unikatne komade. Steta sto to nisam mogla iskoristiti. Volim cvijece i mogla bih drzati cvjecaru, isto bih mogla parfimeriju.. pa se sad javila ta potreba za izradu nokata .

Van mreže AmarNat

• I dont fight because i hate what's in front of me. I fight because i love what's behind me...
  • Sfera Sunca
  • Sviđanja: 211
  • Um traži, ali srce nalazi...
    • Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #10 poslato: 27.04.2021, 22:00:50 »
     Da vidim i ja...

○ Asc 14° Vage, sa Venerom na 29° Lava u 11 polju, deli to polje sa Saturn, nemaju aspekt, ona peregrin, u PH

○ u prvom polju spaljeni Merkur 22° Vage Rx a tu je i Sunce na 09° Vage, peregrin (sem ako ne računam onu opciju tripliciteta) vladar 9-12 polja, od aspekata aplikacija 180° sa Jupiterom Rx i 0° sa Suncem (separacija i sa Venerom, i sa Marsom)

○ Mars 25° Blizanaca u 9 polju, peregrin, vladar 2-7 polja, ako izuzmem širi 90° sa Mesecom, Mars je u PH

○ Venera sinister 60° Merkur, Mars ima sinister 60° sa Venerom i 120° sa Merkurom

○ Mesec 12° Device u 12 polju, vladar 10 polja, širi dekster 90° sa Marsom, postoji šira 0° sa Venerom (iako nije po pravilu, jer nisu u istom znaku) peregrin (ako ne računam onu opciju tripliciteta)

Trebala sam da budem slikar, to me je oduvek od malena privlačilo, pa posle da budem Teacher kao mama, ona htela da idem u muzičku (klavir) al nisam, kasnila sam sa upisom, al' eto odlučih 1990 da hoću da se bavim Astrologijom, ali nisam odustala od slikanja. Nemam završen fakultet, napustila Filološki, samo privatnu školu kineskog slikarstva i kaligrafije, Astrologiju generalno učila sama iz knjiga & preko interneta. Ne smatram sebe da imam neki talenat, intuiciju nikakvu nemam, imam samo volju i ljubav prema ovome što radim i to je sve.
« Poslednja izmena: 27.04.2021, 22:29:09 od strane AmarNat »
Natal
Страсти су израз неисправности наше Душе,
погрешности наше Воље
и приземности нашег Ума.
Свети Јаков (Арсовић)

Van mreže Djurdjevak

« Odgovor #11 poslato: 27.04.2021, 22:26:05 »
Da bre i pevanje mi ide dobro,keva htela u muzicku skolu da me upise ali smo.zakasnile 1 dan pa se sl godine preselili u drugi grad i bilo.je kasno da krenem sa muzickom.skolom jer sam bila vec 4 razred osnovne ali kao klinka isla sam na privatne casove klavira i pevanja,mada se nikad nisam bavila pevanjem u horu u gimnaziji nisu hteli da me prime jer imam prodoran i jak glas koji je za samostalno pevanje a ne za horsko jer ih sve nadglasim :D tako da je i to ostalo neiskorisceno,kasnije kad sam.otisla u Bgd na studije htedoh da ss ubacim u neki rock bend ali nije bilo prilika niti audicija i tacno se nije dalo nista i sipak

Van mreže Bess55

• Sfera Merkura
  • **
« Odgovor #12 poslato: 28.04.2021, 15:49:41 »
Pa da ja radim sa rukama nesto slicno, znam radit goblene i slicno :D znaci da ima koristi od mene svakako :haha:

Van mreže elle

« Odgovor #13 poslato: 29.04.2021, 16:13:31 »
U modernoj astrologiji je uobičajeno da se talenti posmatraju preko 5. kuće. I kad sam se bavio modernom astrologijom, nije mi baš bilo jasno zašto 5 kuća.
Uopšteno, talenat (za nešto) je jedna od karakteristika ličnosti, te stoga najpre ima veze s 1. kućom, pa ako se u toj kući nađe neka planeta (ili više njih) osoba ima određene talente koji su u vezi sa simbolikom te planete.

U stvari ne znam ni ja odakle to potiče. 5. kuća je više hobi, ne nužno i talenat, možda ima veze i sa tim što se 5. kuća vezuje za poklone-darove.

Talente opisuju dobri aspekti tj. pre svega trigon a posebno veliki trigon. Ako je nasleđeni talenat može biti opisan 4. kućom, ako je prošloživotni  :haha: 12.-om.

Pišem kako stvari stoje po nekim autorima, ne šta ja lično mislim. Ne mislim  :haha: odnosno nemam odgovor na ovo pitanje.

Van mreže AleksandarDiGuncati

« Odgovor #14 poslato: 29.04.2021, 16:25:32 »
od 12 kuće može da se nasledi samo depra  i selfandujing:D
Tamo mi je Saki i Luna

Van mreže elle

« Odgovor #15 poslato: 29.04.2021, 16:41:42 »
12. kuća je 1. u prošlom životu, to je objašnjenje.

:D

Van mreže Plava orhideja

« Odgovor #16 poslato: 29.04.2021, 17:03:52 »
od 12 kuće može da se nasledi samo depra  i selfandujing:D
Tamo mi je Saki i Luna
Isti slucaj i isto misljenje.

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
    • AstroRiznica
« Odgovor #17 poslato: 29.04.2021, 17:12:10 »

U stvari ne znam ni ja odakle to potiče. 5. kuća je više hobi, ne nužno i talenat, možda ima veze i sa tim što se 5. kuća vezuje za poklone-darove.

Da, mislim da je takvo neko objašnjenje bilo, jer je to "kuća kreativnosti", zbog one pogrešne analogije kuće i znaka. Pa pošto Lav karakterišu kao sinonim za kreativnost, onda to čine i sa 5. kućom, a biti kreativan znači imati talenat, i tako to  :siznucu: