Autor Tema: Ciganske karte - iskustva  (Pročitano 164 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slikarka

Ciganske karte - iskustva
« poslato: 24.04.2021, 12:18:17 »
Materijal sa starog foruma
Nije dozvoljeno kopiranje bez dozvole autorke.

Svaki je pocetak tezak, pogotovo za onoga ko se tek uci. Ja sam bila u poziciji da nisam imala nikakvu literaturu o ovim kartama vec samo karte. Kada sam videla natpise na kartama mislila sam da je to lako i da su znacenja vec ispisana na kartama. Najvise sam naucila gledajuci samoj sebi. Ponasajuci se kao kad resavate rebus. Velike zagonetke su najveci izazovi. Posto sam osoba kojoj nije vazno ko se krsti a ko se klanja vec plemenitost i dobrota drugih, imam sirok krug prijatelja, pa sam tako i prilicno povezana sa romima iz svog okruzenja. I tu sam trazila odgovor o ovim kartama, da bih vremenom shvatila da je to malo informacija i dalje se usavrsavala gledajuci sestri kumi i svojoj deci. Nisam previse ljudi ukljucivala u ovo jer se nisam profesionalno bavila ovim. Moja sestra mi je cesto predlagala da krenem da se ovim bavim jer sam precizno davala odgovore o buducim dogadjajim sto se nje tice. Recimo ona i zet su se jedno vece pojavili da im otvorim karte i pogledam jer nemaju para. To je bila prica bez ikakvog komentara o njihovim namerama. Moje prvo pitanje je bilo i istovremeno i odgovor....pa vi idete negde zajedno verovatno inostranstvo i veliki novac. MI nemamo bliske rodjake u inostranstvu, moja sestra je uciteljica a zet je bio rukovodilac obezbedjenja neke firme. Pricaju kako je bila u ministarstvu, dobila posao u diplomatiji a on vec ima nekoga preko koga moze sa njom da ne izgubi posao i tako....bez mog znanja. To je samo jedan od primera a bilo ih je jos i iz tog razloga me je podsticala. Duboko verujem u Boga i imala sam dilemu koliko je dobro da to uopste radim, da bi se cak upustala u razgovore sa svestenicima na tu temu, i dobijala odgovore koje cu objasniti u nekoj drugoj temi. Daleko od toga da se tumacenja ne mogu nauciti, sano je vazno da cistog srca i bez lose namere tumac pomogne osobi koja pita da razresi dileme koje  ga muce, i ako moze pronadje put kojim osoba treba da ide da bi pronasla izlaz iz neke situacije.

Van mreže slikarka

Odg: Ciganske karte - iskustva
« Odgovor #1 poslato: 24.04.2021, 12:19:21 »
U otvaranju i citanju ovih karata najvaznije je licno iskustvo, licni trud i licni napor Za uspesno otvaranje je i vazno imati svoj spil karata.Svi mi od rodjenja nosimo svaku od ovih karti u sebi.Od naseg licnog napora zavise nasa unutrasnja ravnoteza, sposobnost citanja i menjanja sudbine a staro je pravilo da druge moze poznavati samo onaj koji je upoznao sebe.
Zato treba poceti od sebe. Tumacenje je materijalizacija astralnih slika i projekcija unutrasnjeg bica, put samospoznaje i samoostvarenja.Put koji preko simbola vodi do uvida u sustinu duboko u nama. Postoji mnogo nacina, varijanti otvaranja tako da svako ko ima  sklonosti ka umetnostima i malo maste moze beskrajno smisljati nove nacine. Praktican rad sa kartama je nesto sto je krajnje individualno.Jednu istu sliku ili simbol ,svako od nas moze videti na svoj nacin, za mene moze biti nov.ne mozemo ocekivati da nam one uvek precizno pokazu buducnost. Uz istinita predskazanja se uvek provuku i neke greske,zato ne treba zahtevati preteranu preciznost i najgore je prihvatati zdravo za gotovo sve ono sto vam tumac kaze. U svakom slucaju intuicija, vidovitost, lucidnost su kvaliteti neophodni za ovu vestinu. Jednako je vazno i stanje duha tumaca da  bi mogao da udje u srz sustinu mora biti smiren. Znaci bez preterane uzbudjenosti i nestrpljivosti da dodjemo do odgovora po svaku cenu, sigurno ce u nama proraditi mehanizam pomocu koga cemo dobiti prorocanstvo preko ovih karata. Pravi tumac nesvesno upravlja kartama i prebacuje se u posebno stanje duha, da postigne koncentraciju, u kojoj moze da otkrije sta koja karta pokusava da kaze i gde se nalazi izlaz iz problema koji je u  samom pitanju.Ni jedan problem nije nastao pre a ni posle resenja. Isti je trenutak kada se radjaju i stapaju samo mi nismo svesni da je tako. Zato postoje ove karte da nas uvedu u nesvesno i pokazu, podignu veo sa resenja. Ipak ako nam ne mogu detaljno pokazati mogu bar naslutiti, mogu uputiti na to da li ce neka osoba uspeti ili ne.

Van mreže slikarka

« Odgovor #2 poslato: 24.04.2021, 12:20:26 »
Iz licnog iskustva znam koliko raspolozenje konsultanta moze uticati na odgovor, zato  kada  ste iz nekog licnog razoga uzbudjeni ili konfuzni nemojte drugima otvarati karte jer cete dobiti konfuzan odgovor. Takodje, ako osoba u narednom otvaranju karata preformulise isto pitanje u dva otvaranja za redom, odgovor ce takodje biti konfuzan. Koliko god mozete vodite racuna da se ne mesate u slobodnu volju osobe koja pita jer se neka vrata otvaraju i iznutra. Koristite svaku priliku da budete pozitivni i da osobi objasnite da se zivot sastoji od razlicitih izbora a svaki je izbor pracen teskocama i povoljnostima.
Nikada u tumacenjima ne prebacujte krivicu na druge ljude jer se tako direktno mesate u izbor i put osobe kojoj tumacite. Nikada ne znate kako ce osoba da reaguje i sta je sve u stanju da ucini drugoj osobi. U hrishcanstvu se to naziva umnozavanjem zla, i kad-tad ce se sva ta losa energija sruciti na vas. Imate mnogo primera gde su osobe kontaktirale nekog tarot tumaca i gde tumac odgovara da je za njegove nevolje kriva osoba na slovo T ili S, a izgleda ovako ili onako.Koliko mozete da garantujete da je to zbilja istina i da li znate koliko je osoba na taj nacin nepravedno optuzeno. Znam slucajeve gde je bilo i fizickih povreda. Takvim ponasanjem bilo da ste tumac karata ili se bavite nekom drugom vrstom proricanja se direktno kosi sa nasom hriscanskom verom, i to je jako vazno da znate. Dobre osobe daju dobre plodove a zle govore takodje iz srca. Vas cilj i prioritet neka uvek bude pomaganje drugim ljudima.

Van mreže slikarka

« Odgovor #3 poslato: 24.04.2021, 12:21:19 »
Nekoliko puta do sad u predjasnjim postovima ukazala sam na mogucnost greske u tumacenju pa ovom prilikom vas molim da sve ono sto vam tumaci kazu ne uzimate zdravo za gotovo, pogotovo kada su neke opasnosti u pitanju. To moram da kazem iz razloga sto karte imaju siroko znacenje i odgovori mogu biti ako nije ovo onda je ono. Ukoliko osoba kojoj se tumaci oseca snazan strah od nekog ishoda karte mogu pokazati taj strah umesto realne osnove. Raspolozenje tumaca takodje ima uticaj na odgovor.Poucena jednim pitanjem na forumu moram da vam skrenem paznju da nikada ne trazite da vam karte tumace snove, jer su snovi pod svest i karte mogu pokazati sta ste jos sanjali, ali ste zaboravili da ste to sanjali.
Jednom prilikom sam svojoj drugarici onako ne obavezno otvrila karte bez ikakvog pitanja. Karte su pokazivale kradju u kuci i to nekih vecih para. Ona mi je rekla da u kuci imaju veci novac koji drze tek tako u nekoj fijoci i da je sanjala da je novac ukraden. Ona stanuje na Vracaru a ima kucu i ovde i dosla je da boravi nekoliko dana.Ja sam je upozorila da bi njen muz trebalo da s posla svrati i skloni taj novac negde, ali oni to nisu uradili. Novac im nije bio ukraden, niti su imali neki gubitak u tom smislu, vec su uzimali neki kredit i karte su pokazale da ce morati da daju hipoteku na kredit. Po tome zakljucujem da karte ponekad mogu da pokazu i snove kao realnost a da realnost ima sasvim drugo znacenje.     

Van mreže slikarka

« Odgovor #4 poslato: 24.04.2021, 12:23:06 »
Cesto se desava da ove ciganske karte nazivaju tarot kartama, ili kartama za gatanje, ali ja bih ovom prilikom zelela da vam predstavim vezu i razliku izmedju ovih karata. Svaki covek koji cita karte, mora biti posvecen onome sto radi, mora ukljuciti svoje unutrasnje bice, da bi dobio odgovore. Ovo se odnosi na sve karte. Takodje je potreban jedan dugotrajan i ozbiljan rad. Vremenom ulazite u saznanja i mozete opisivati dogadjaje. Da bi ste izbegli da postanete samo enciklopedisti, intelektualni gimnasticari i ostali zauvek u okultnom i magijskom treba da ideta putem trzenja,ciji je smisao, krajnji cilj i svrha-poznavanje Boga ili Bogospoznanje.Ukoliko ste ateista vasa tumacenja ce se svesti na puko gatanje i caranje.
Ne treba da budete zatocenici svoje umisljenosti, i spekulativci, jer cete ostati na povrsnom znanju. Naravno znatizelja i razbibriga je samo pocetak ovog ucenja. Zbog cega sam ja na ovakvom putu, pokazace vreme... Da li cu se usavrsavati na ovom putu ...i to ce pokazati vreme i moj unutrasnji osecaj. U Tarot kartama svaka karta ima pozitivna i negativna znacenja. U ciganskim kartama je odvojeno pozitivno i negativno znacenje koje se spajanjem dve po dve karte, dobija opet negativan pozitivan ili neutralan odgovor. Znaci samo tu je razlika. Postoji samo moje pitanje da li treba u negativnim kartama traziti pozitivan odgovor i odgovor da to svakako postoji u primeru karte -lopov-. Mozda postoje jos neke karte koje mogu imati pozitivan odgovor ali za to bi trebalo vise vezbati i tumaciti da bi se otkrile. U tumacenjima sam vezivala dve po dve karte da bi pokusala da dobijem pozitivan odgovor i zato je sve tako ispisano. U svakom slucaju zbog prirode iskazivanja unutrasnjeg bica i mogucnosti posvecenosti kartama mislim da ovo jeste tarot, malo drugaciji ali ozbiljan po svojoj prirodi, i treba ga jos istrazivati, narocito jer na kartama nema brojeva, sto mi se cini da je prekriveno vecim velom tajne i iako izgleda jednostavnij po prirodi ljudskoj koja je jednostavna, trazi izucavanje... Mozda ce ovakvo prikazivanje smetati nekima koji su vernici ali mislim da sve sto je sa dobrom namerom dato treba sa radoscu prihvatiti....

Van mreže slikarka

« Odgovor #5 poslato: 24.04.2021, 12:23:57 »
Prvo sto morate uraditi je da se oslobodite straha od karata jer samim ucenjem ne pokrecete neke lose energije. Rekla bih da posto je ove karte moguce astroloski povezati slicno kao kada ucite astrologiju. Da sam kojim slucajem imala neku vrstu straha od ovih karata verovatno se nikada ne bih upoznala sa znacenjima. Problem jedino moze da nastane ako ste zaista uznemireni zbog nekih svojih razloga jer ce vam se to reflektovati u kartama i onda nije preporucljivo gledati drugim osobama. Sebi mozete otvarati karte i gledati ali ta velika otvaranja ne treba raditi za svaku sitnicu jer je to vezivanje za karte i nije dobro za vas, jer ipak moramo sacekati da se predhodni dogadjaji razviju pa onda otvarati ponovo. Ukoliko vam tumacenje ne bude jasno, mozete ponovo otvarati karte ali bih vam preporucila da menjate nacine otvaranja dok ne dodjete do odgovora. S vremena na vreme se odvajam od karata samo zato da bih se odmorila od psihickog napora koje iziskuje tumacenje jer je ovde logika vrlo vazna, mada je vazna i intuicija.   

Van mreže slikarka

« Odgovor #6 poslato: 24.04.2021, 12:25:22 »
Da bi ste pogodili sta ce se desavati morate posedovati dar oblikovanja price. Kontakt sa nepoznatim osobama, zbog sirine znacenja karata, moze ponekad doneti i zbunjenost od strane tumaca. Recimo jedna osoba je zvala da pita tarot liniju kakva je buducnost njene tajne veze. Tumac je odgovorio da ta osoba za koju se pita ima jos tajnih veza.U ovom primeru pitac je isto pitanje postavio meni, i opisao osobu kao druzeljubljivu ,koja radi sa puno zena. Tumac je pogresno protumacio jer je video puno zena oko te osobe, kasnijim otvaranjem karata se videlo da je osoba okruzena zenama ali ne u nekom emotivnom smislu. Zatim osobe koje ne daju podatke da li su im zivi roditelji Figure starijih ljudi u kartama mogu pokazati svekra i svekrvu onda kada su prikazani kao par i njihov odnos sa njima. Desava se da karte nekada umesto da daju odgovor za sledecu osobu produzavaju pricu o predhodnoj osobi, i jako je bitno osetiti i tu situaciju, i sacekati pa otvoriti sledeci dan. Jos jedan primer je kada zenska osoba zeli vezu sa muskom a karte daju odgovor da je homoseksualac prosto mislim da takav odgovor ne treba davati. I na kraju primer gde se savrseno videlo da je osoba udovica, ali obzirom da karte hoce da daju odgovor i o buducnosti tesko je takve stvari predociti jer sta ako nije vec ce biti. Treba izbegavati plasenje osoba.Toliko za sada a dalje cemo jos pisati...

Van mreže slikarka

« Odgovor #7 poslato: 24.04.2021, 12:28:02 »
Uticaj raspoloženja tumača ----

Koliko je nezahvalno otvarati karte kada niste u dobrom raspolozenju, objasnila sam u predhodninm postovima, jer imam vrlo neprijatno iskustvo. Jednom sam prekršila pravilo. Jedna meni draga osoba, ko zna iz kojih razloga jer je ne poznajem sem iz postova, postavila pitanje kako ce proci u putu na koji treba da ide vec veceras. Otvorila sam karte iako sam bila prilicno umorna i potrešena nekim dogadjajima. Želela sam da joj napišem odgovor i po svaku cenu ispoštujem jer je osecam kao izuzetno dobru osobu. U kartama oko nje sve crno, nesreća, gubitak, putovanje i jos svasta nesto loše ali samo oko nje. Upozoravam je da ne krece ako ne mora, jer karte nisu dobre za putovanje. Kazem joj da se javi kasnije
da pogledam ponovo kroz neko drugo otvaranje. Ona se kasnije javlja da mora na put sa porodicom jer ide kuci i preplasno salje nekoliko poruka zaredom dok ja spavam.

Predhodno sam joj u nekoliko situacija pogodila neke stvari cak i sa detaljima i poverovala mi je. Ponovo otvaram karte kad ono u kartama sto se tice njenog putovanja je sve u redu. Pokusavam da se ispravim i sada ja njoj saljem nekoliko poruka zaredom, ali je ona verovatno već krenula. Hvata me panika i kajanje sto sam joj uopste odgovarala na poruku. Pretpostavljam da je prvo tumačenje bila refleksija mog straha od prevoza i da su karte prikazivale mene... Doduše ne znam cekam da stigne i da se javi. Javila se sa samog puta i ja joj govorim da ne brine. Put je prošao sasvim u redu bez nekih nesreća i problema.
Znači ne treba po svaku cenu otvarati karte jer su velike mogućnosti greške ukoliko ste zbog nekih svojih ličnih problema uznemireni, uplašeni ili umorni. Jedan fini duhovni mir je najvažniji za dobro tumačenje drugima. Takodje se ne obraćajte tumačima za otvaranje ako primetite da su iz nekih svojih razloga neraspoloženi jer možete dobiti odgovor koji nema veze s mozgom.

PORUKA SVIMA VAMA....Nemojte se ljutiti ako ne dobijete odgovor jer ispravan i tacan odgovor moze dati samo tumac koji je smiren i kada su odgovori na daljinu gde konsultant meša karte, preseca i tumači ponekad pokazuje njegovo stanje, i odgovor moze biti totalni promašaj.     

Odgovor na konkretno pitanje ----

Jednom mi je postavljeno pitanje kako se u kartama vidi udovištvo. S obzirom da se radi o konkretnom pitanju i stalo mi je da sto jasnije udjem u detalje, ne otvaram karte u pahulju da pogledam prošlost, vec se koncentrišem na sadasnjost i budućnost gde karte otvaram po 8 u svakom redu i tumačim svaku drugu kartu, pa na taj nacin ulazim u detaljnije tumačenje, s tim sto se vraćam na drugu i četvrtu kartu. Znači prva i treća, druga i četvrta pa onda sve četiri. A karte koje pokazuju udovistvo su LJUBAVNIK NESRECA SMRT NEPRILIKA, I TO TIM REDOM AKO POKAZUJE SLEDECU KARTU PISMO, to je to. Istovremeno je ljubavnica na sasvim drugom kraju karata. Jako je važan redosled karata i zato u tumačenju by Slikarka imate vezano po dve karte koje ne daju  isto značenje. Trudim se da dam što  više detalja i što opširnije opišem buduce dogadjaje, taj i taj način pokazuje i kakva je osoba kojoj se tumači njeno mentalno stanje i sadašnje i buduće dogadjaje s tim što retko sežu u neku dalju budućnost. Ono sto je meni najteže je  vremensko proceniivanje dogadjaja, mada sam i tu u poslednje vreme počela da se prilično dobro snalazim.

Van mreže slikarka

« Odgovor #8 poslato: 24.04.2021, 12:31:53 »
Pitajte dok su karte otvorene ----

Otvaram skoro sve karte dok tumačim i odgovaram na  pitanja. Pošto u kartama ima figura ja tumačim ono što će odredjene osobe uraditi i na taj način nekako uticati na vas život. Ukoliko izadje karta Udovica sa kartom Vernost, ja cu vam reci da je to ženska osoba od oko 40 godina ne mora da bude udovica ali zbog karte vernost verovatno neka vaša rodjaka. Tada se moje tumačenje završava i ja zatvaram karte. Kada zatvorim karte moram da se koncentrišem na sledeće pitanje koje je postavila druga osoba i da ponovo tumačim dogadjaje tako što logikom i intuicijom povezujem karte i sve to pretočim u dogadjaje. Za to je potreban psihički napor, i ukoliko se predhodna osoba javi sa pitanjem ko je ovo ili ono, ja bih morala da ponovo otvaram karte jer po sećanju mi je teško da dodatno odgovaram. Dajem sve od sebe ali na kartama nikada ne piše ja sam taj i taj što znači da ćete neke zakljucke morati sami da izvedete. Možda tog trenutka nećete znati ali vremenom ćete saznati ili ćete povezati onda kada dogadjaji počnu da se razvijaju.

Moja kuma jednom mesečno dodje da joj tumačim i skoro sam joj videla da će preko zenske osobe mladje i smedje dobiti ponudu za neki posao koji je dobro plaćen. Ona već godinama radi jedan posao i na svaki moj nagovor da ga promeni jer nije prijavljena, ona odmahuje rukom i kaze da je dobro plaćena, da joj je čovek kod koga radi dao posao kada joj je bio neophodan i da nije važno. Skoro mi se javila da je počela da radi drugi posao iako onog trenutka kada joj je tumačeno nije znala o kome se radi i ko je ta osoba koja će joj ponuditi nešto drugo, čak šta više to je bilo za ne verovati.Ispostavilo se da je  prijateljica njenog rodjenog brata koja nju čak ni ne poznaje,ponudila posao da bi učinila njenom bratu. To su komplikovane situacije i svaki tumač može da kaže samo ono sto mu se pokaže a ne više. Ponekad je poznat način na koji osoba dolazi do nečeg, a nekad ne, pa treba da znate koliko mozete da očekujete u tumačemju. Primećujem da u poslednje vreme karte nekom pokažu prošlost do nekih detalja ali koliko će u tim kartama biti istinita i budućnost videćemo, pokazaće vreme. Dešava se da se kod nekih osoba može napisati čitav roman u jednom otvaranju a kod drugih ne vidi nikakva promena što je za mene ne izvesnost i malo bih sta i imala da napisem u odgovoru. Teško je kada nekim osobama praktično nemate šta da napišete jer karte daju potpuno konfuzne odgovore.Tada oni misle da ne želite da date odgovor ili nećete da im kažete istinu jer bi se mogli uplašiti.
Pitala sam se da li je problem u meni ili osobi kojoj se tumači i došla do zaključka da ako u nekoliko dobrih odgovora za redom ,srednje otvaranje daje konfuzan odgovor u smislu (postoji sreća i ljubav izmedju vas dvoje ali sve to nije istina) pobijanja rečenog, nije do mene već mi iz nekog razloga nije dato da dam odgovor. Mnogi bi se i ljutili ali važno je razumeti i onda će sve biti u redu.

Van mreže slikarka

« Odgovor #9 poslato: 24.04.2021, 12:33:42 »
Novo saznanje

Do sada sam u tumačenjima primetila da karte SMRT-GUBITAK-NEPRILIKA-UDOVICA pokazuju smrt neke ženske osobe, naravno sve se to odnosi na velika otvaranja jer u otvaranjima s po manje karata mogu da imaju drugačija značenja.
Pre nekoliko dana mi se preko privatnih poruka obratio jedan momak za tumačenje i meni je iako ne volim da to radim na taj način ipak bilo drago jer je muškarac a muškarci manje veruju kartama ili postavljaju pitanja. U njegovim je kartama prikazana smrt neke žene ali sve sam nekako povezala da bi to imalo veze sa njegovim rodjenjem, kako ne pitajte jer je tu intuicija odradila značajan deo.
Njegovo je pitanje bilo naravno vezano za njegov emotivni život i opstanak njegove veze. Otvorila sam karte i napisala u odgovoru da pretpostavljam da je pre samog njegovog rodjenja verovatno umrla neka ženska osoba i da se nadam da on ima majku. Odgovorio je-

Moja majka dok je bila trudna sa mnom je pala na plocice i vec 23 godine ima problem sa kicmom, cak ce morati da se operise. I ja sam rodjen prije vremena 01.aprila. Hoce li ona biti ok?
Jer mi je tesko da je gledam, stalno je u nekim bolovima.
Odgovor sam ubacila sa copy-paste.

Shvatila sam da ova karta SMRT zaista ima veze sa kostima ili sa kičmom. Kostur prikazan na slici, i karte koje ukazuju na povredu kostiju.
Mislim da će njegova mama biti dobro jer sam u ovom novom otvaranju obratila pažnju na prošlost i budućnost. To je neko moje izmišljeno otvaranje koje još uvek nebih otkrila dok ne saznam koliko je ispravno i kako radi.

Da karta smrt zaista vlada kostima i problemima sa kostima logično je ali do sada nisam u praksi potvrdila da je tako. Ovo je prvi primer a videćemo po feedu kako će se to sve dalje odvijati.

Van mreže slikarka

« Odgovor #10 poslato: 24.04.2021, 12:35:42 »
Prednost velikog otvaranja

Pisanjem dnevnika učimo kako se povezuju karte i koliko su drugačija značenja tokom povezivanja. Ukoliko gledamo kartu po kartu sa osnovnim značenjem, moramo da obratimo pažnju na uticaj sledeće karte, a ponekad i više narednih karata da bi smo dobili odgovor. Uticaj takođe daje jedno značenje, pa sam ja u svojim tumačenjima povezala po dve karte i ispisala takva značenja da bi bilo lakše naučiti. U svojim sam tumačenjima ispisala mnogo kombinacija obzirom da nije isto značenje ako je na primer Ljubav ispred karte Nesreća, ili iza te karte. Napisala sam i takve razlike u kombinacijama, i zato će se knjiga koju pišemo Žel i ja bitno razlikovati od ostalih koje su do sada objavljene.
Pošto je moje znanje astrologije malo njegov je posao u pisanju takođe jako važan jer je on astrološki obradio svaku kartu i na taj način smo dobili sliku zdravstvenog aspekta svake karte a i to niko nije do sada napisao. Ovim načinom divinacije se uglavnom bave ljudi razvijene intuicije koji nisu astrolozi i zato se ovo i zove gatanje. Koliko god meni ova reč ne odgovara jer je gatara zanimanje neobrazovanih osoba iz naroda, često optuženih da su varalice, od gatanja se ne može pobeći. Otuda moj trud da ovaj vid divinacije približim astrologiji, proširim simboliku na taj način i pokažem da su ove karte i te kako precizne i da ih samim znanjem astrologije možete tumačiti.

Posmatram tumače ovih karata posredstvom tv kanala i pratim njihove odgovore na pitanja. Gledam koliko karata otvaraju i daju odgovore. U razgovoru sa jednom prijateljicom koja radi na jednoj od tarot linija saznajem da odgovara na pitanja tako što otvara od 3-5 karata jer ne može da stigne da na 50 poruka svaki put radi veliko otvaranje. Imam razumevanja za njihov posao ali ipak mislim da se precizniji odgovori daju kada se radi veliko otvaranje. Potpuno isto kao kada se obratite astrologu na neki od ovih kanala a njemu je ograničeno vreme, ne možete očekivati odgovor kao kada bi sa vama seo i popričao. Često sam kao obična žena iz naroda primetila da neki od njih mnogo govore a ne kažu ništa, to jest ne daju nikakve predikcije već savetuju ono što misle da treba i potpuno ih razumem jer se i meni dešava da u nečijim kartama dobijam zbunjujuće odgovore. Zato je veoma važno imati vremena da se posvetite tumačenju svakoj osobi i koristite velika otvaranja, jer izvlačenjem po 5 karata vidite samo jednu ili dve situacije a karte koje bi mogle imati uticaj na one koje ste izvukli stoje u odloženom špilu.

Van mreže slikarka

« Odgovor #11 poslato: 24.04.2021, 12:38:50 »
Najbolji Čovekov Prijatelj

Uvek sam smatrao da "Narodne poslovice" sadržavaju veliku Skrivenu Mudrost; na primer, u poslovici "Pas je najbolji čovekov prijatelj" možemo otkriti da se ova ne odnosi samo na konkretnim činjenicama da je naš čuvar, pratilac, pastir, životinjska zaprega za saonice, maskota ili vodič za slepe, itd., već takođe, u dubini, odnosi se na aspektu povezanom sa fundamentom integralnog razvoja ljudskog bića, jer on predstavlja, u ancestralnoj simbolistici, Seksualni instinkt, odnosno onu elektromagnetsku fohatsku silu koja se, iz grube, pretvara u našoj Psiho-fiziologiji , ako je muudro kontroličemo, u sredstvo za osvajanje Auto-realizacije, Savesti i Moći.

U raznim kulturama koje su nam predhodile, tokom vekova, stalno smo nailazili na ovog našeg dobrog prijatelja.

Na jeziku Nahuatl, „XOLOTL” znači ponekad „pas”, ponekad „brat blizanac”. To je blizanac Quetzalcoatla (Logos, Hristos), onaj koji budi svetlost, Zvezda danica. Nemojmo zaboraviti da je Otac i Misionar Sahagun tvrdio: „Pas je simbol vatre nebeskog porekla”. To je Erotički Instinkt, onaj izvanredan i sjajan agent  koji nas može korenito izmeniti.

Ne trebamo zaboraviti, kada govorimo o ovoj temi, da je smerni stražar Aesculapovog Hrama, u Svečanom Rimu Cezara, bio uvek pas. I sakralni psi iz Vulkanovog Hrama bili su dobro zbrinuti.

Ne zaboravimo, takođe, psa koji se pojavljuje pored zmije, ližući bičevu krv, dok Mitra ubija svojim nožem Zver Bramadora i škorpija ujeda seks životin

Još se može videti, u pravim grobnicama iz najstarijih vremena, pas kod nogu skulpture mrtvog,  infernalni simbol dubokog značenja.

Doktor Faust, pred začuđenim očima Kontea Gaspar Moir de Locca, uradio je kao ''Magioničar'', da svoj misteriozni pas menja boje (bela, žuta i crvena), tačno one boje koje Filozofski Kamen prima dok se sublimiše i prečišćava Rad u Velikom Delu.

Kao posledica, pas takođe učeestvuje u Magiji, i u prastarim vremenima bio je posvećen Bogu Merkuru.

Pas predstavlja takođe Prijateljstvo i, u svom suprotnom aspektu, Skrivene Neprijatelje.

Ovo je simbol na karti Vernost.

Izvor više nije dostupan

Van mreže slikarka

« Odgovor #12 poslato: 24.04.2021, 12:40:37 »
Sudija - Poklon  

Sudija možete biti i vi, pa ovu kartu ne možete uvek gledati kao mušku figuru. Ovo je karta odluka koje donosite i uz kartu "Poklon", pokazuje da su vam namere dobre. Moguće je da ćete zaista odlučiti da se nekome odužite zbog usluge koju vam je pružio. Ovo je presuda u vašu korist gde dobijate i više nego što ste očekivali a odnosi se i na materijalne stvari ili na podršku koju dobijate od drugih u sudskom postupku.U koliko je sledeća karta pokazala neku figuru pokazaće da se ove dve osobe izuzetno poštuju i uzajamno pomažu. Karta "Poklon" pokazuje i pomaganje, davanje. Ipak ova karta ne pokazuje da je to davanje iz emotivnih razloga već zato što mislite da tako treba.
     Ispred je karta zakona koja pokazuje vaše vaspitanje i pravila ponašanja.Karta dara je karta dugoročnih vrednosti koje imaju nekog značaja za vas. Obzirom da sud koji ste doneli takođe može da pokaže ponašanje, ove dve karte pokazuju uzrok i posledicu vašeg suda ili odluke.Treba naravno gledati i sledeću kartu u nizu, pa ako je sledeća karta "Neprilika" pokazaće da iako iz dobrih namera vaša odluka donosi problematičnu situaciju, ne odobravanje ili nečije ne slaganje. "Sudija" takođe pokazuje i stariju mušku osobu koja donosi odluke i na neki način utiče na naš život ili uslove, pa tako se može dogoditi da dobijemo posao koji je dugoročan.Ovo može biti unapređenje koje ćete dobiti na poslu, ili povišica plate, regres za godišnji odmor ili pak pohvale od vašeg predpostavljenog. Ne očekivana naklonost neke osobe koja vam donosi korist, pisarnice u zvaničnim institucijama ili nasledstvo koje sada pravno regulišete .U slučaju da su vam u preseku ove karte one pokazuju da ćete uspeti da ostvarite zamišljeno.
      Astrološki je ovo Sunce u desetom i u drugom polju, pa vam svakako donosi uspeh.Isto tako ovo je odluka o dijeti koju je prepisao lekar.
Kada je u pitanju zdravlje, morate obratiti pažnju na kičmu, vratni deo kičme, krajnike i oupšte usnu duplju, problemi ako dugo stojite, dijabetes i posledice na venama, naročito nogu.
Broj 11

Poklon - Sudija

Prva karta je povoljna, druga je neutralna pa tako možemo reći da su ovo uglavnom povoljne karte. Ove karte uglavnom pitaču donose posledice nekih ranijih postupaka, a isto tako mogu ukazati na sudski proces koji pitač treba u narednom periodu da pokrene da bi isterao pravdu. Ovo može biti i odluka o traženju penzije ili nekih drugih potraživanja vezanih za posao. Naredna karta naravno utiče na ishod i dalja dešavanja ali ovo jasno pokazuje vašu borbu. Ono što je interesantno ova borba će imati i podršku neke uticajne osobe, osobe na nekom položaju. Po nekad ove karte mogu pokazati  savet da  morate doneti čvrstu odluku o pokretanju nečega. Karte u ovom položaju pokazuju kako se obraćate nekoj obrazovanoj osobi za pomoć koju ćete dobiti ako naredna karta tako pokaže, ali vi joj se u svakom slučaju obraćate.Ovo su karte polaganja ispita takođe. Karta Poklon ukazuje da ste se spremili i odlazite na ispit a sledeća će reći kakav će biti ishod. Ako ste recimo konkurisali za neki posao u nekom većem otvaranju obavezno pogledajte karte koje se nalaze iznad glave Sudije i videćete kako će ta osoba biti toga dana raspoložena i šta će misliti o vama. Odlazite kod nekoga da nešto tražite i lepim rečima ili poklonima pokušavate da pridobijete njegovu pažnju. Kupili ste prsten i idete da zaprosite devojku.

Van mreže slikarka

« Odgovor #13 poslato: 24.04.2021, 12:42:18 »
Sreća - Nesreća

Ova kombinacija karata pokazuje transfornaciju.Psihološki pitač ima česte promene raspoloženja ili pak razmišlja o tome kako nije srećan bez obzira na postignuto. Prva karta pokazuje i plavu žensku osobu koja je uticajem druge karte u nekom velikom problemu na koji mora brzo da reaguje, pa može biti pod velikim pritiskom neke figure koja bi recimo, mogla da izazove agresivno ponašanje ove osobe. Istovremeno karta "Nesreća" je karta neuspeha, pa se ova kombinacija može tumačiti kao preveliko očekivanje povoljnog ishoda.Po simbolima na slici karte "Sreća" Fortuna drži rog izobilja, pa se može reći da je pitač imao stabilnu materijalnu ili emotivnu situaciju koja će biti poremećena usled nekog iznenadnog događaja i da će biti prinuđen da se bori da istu situaciju zadrži. Karta "Nesreća" pokazuje vatru, pa se može tumačiti i kao bes ili agresivno ponašanje zbog neuspeha. Iznenadni kvar nekog aparata, opekotina koju pitač može dobiti slučajno ako vadi nešto iz rerne ili fen za kosu kojem se pokvari elektromotor. Drva za ogrev, zapaljena vatra u kaminu. Majka sa detetom u rukama, mora da napusti bračnu zajednicu ili stan u kome je živela i imala sigurnost. Pomoć koja dolazi od nepoznatih osoba biće pokazana narednom kartom. Potreba postoji.Astrološki "Jupiter" U "Biku" u jedanaestom polju pokazuje da na zdravlje ove osobe utiče ishrana, a sledeća karta vrši negativan uticaj zbog "Marsa" u "Ovnu" u osmom polju, pa tako može doneti nagli gubitak težine usled stresa.Visok krvni pritisak, takođe, kao i upalne procese u stomaku i venama usled ili preko merne i ne redovne ishrane. Prva karta pokazuje da nije bilo nikakvih simptoma bolesti i da je pogoršanje naglo. Ugrožena psiha i psihičko zdravlje, pa i potreba za lečenjem. Takođe pokazuje da se osoba opustila, to jest nije brinula o zdravlju i da će trpeti posledice svoje nemarnosti. Ukoliko je ispred karta "Neprijatelj" eto operacije koja sledi.

Nesreća - Sreća

Evo izlaska iz problema i pokazatelja da je borba bila uspešna.Drugim rečima pobeda.Vatra je ugašena. Svađa je završena.Uspeh je postignut u prkos problemu. Zahvaljujući brzoj reakciji ili pomoći nekih ljudi situacija je povoljna za pitača. Ukoliko je ispred ovih karta povoljna karta kao što je karta "Veselje", pokazaće grupno slavlje, a ako je negativna, kao što je "Neiskrenost" pitač ne treba da se raduje, jer ga čeka još jedna prepreka. Ovo opet može biti ženska osoba, plave ili svetle boje kose koja će iz nekog razloga pobeći iz svog okruženja jer je bila psihički napeta, ili će se pojaviti pitaču u trenutku kada mu pomoć bude potrebna.

"Nesreća "je takođe i karta strasti, pa se može tumačiti i kao velika seksualna privlačnost između neke osobe i pitača. Stabilizacija poremećenih odnosa u braku ili na poslu. Stan ili utočište koje pronalazi žena sa detetom uz pomoć nekih osoba kojima je to posao. Zaštita od negativnih uticaja nervoznih i ne dobronamernih ljudi uz pomoć ženske osobe ili anđela čuvara. Ulazak neke nove osobe u život pitača, osobe koju nije poznavao i koja mu donosi ono što mu je potrebno, nakon patnji u predhodnom periodu, izlaz iz siromaštva, pronalazak posla koji donosi prihode za život. Ovo su i karte samog porođaja koji se dobro završava.

Što se tiče zdravlja, ova kombinacija donosi ozdravljenje, oporavak, pad temperature, dobro raspoloženje, smanjena nervoza.

Broj 93

Van mreže slikarka

« Odgovor #14 poslato: 24.04.2021, 12:44:30 »
Most između vas i klijenta

Optički kalcit (ogledalo), pročišćava prostor u kome radite. Rozen kvarc koji stoji na odloženom špilu specijalno programiran za vas, takođe mnogo pomaže. Zaštite se od spoljnih uticaja energije pitača. Kao tumači mi koristimo naše karte kao detektore. One nam pokazuju sadržaj, mentalni nameštaj u glavi i prostoru klijenta kao i njegove unutrašnje izazove i promene.
U virtualnom svetu pojedinca, njegove misli i motivacija su nevidljivi. Oni su duh forme.

Most obuhvata prazninu preko vode, vazduha, kanjon, zaliv ili provalija. Ljudi grade mostove svakodnevno, koristeći ideje, reči, emocije i materijalne objekte. Želimo da se povežemo. Želimo da formiramo vezu, bilo da je iz jedne kopnene mase na drugi ili sa jednog uma na drugi. Zamislite vaš prostor na kome leže karte kao prostor koji treba da se premosti između vas i vašeg klijenta ili vas i odgovora na pitanje.

Pojedinac ima paranormalni most, fizičko stanje kolektivnog, podeljen na realnost i mentalnu stranu. Perspektiva jednog uma. Tumač vidi po rasporedu karata kako se formiraju "paranormalni mostovi" između koncenzusa i stvarnosti, dele nas i privatan svet klijenta.

Misli i osećanja koja su zaštićena su velika odgovornost. Pored poverenja je potrebna i saosećajnost. Tumač je etički i profesionalni savetnik koji mora razmotriti i planirati detaljno unapred kako bi mogao govoriti o osetljivim pitanjima. Osetljiva pitanja su - oštećenje mentalnog ili fizičkog zdravlja, neverstva, finansijski i porodični problemi klijenta..

Proročanstva imaju dvostruku funkciju u izgradnji mosta a održavanje je strukturni intergritet. Postoje velike razlike između zabave i ozbiljnog proricanja. Ukoliko nema empatije i povezanosti sa pitanjem i pitačem rekli bismo da je to tehničko i hladno čitanje karata. U ovom slučaju rezultati nisu dobri. Karte se koriste kao rekvizit u oba slučaja. Most je važan jer spaja a ujedno i čisti energiju, ne dozvoljava mešanje energija.

Nekada su klijenti teški a most koji neutrališe takozvane mrtve energije su kristali koji je upijaju. Mane je što moraju da se čiste. Nekada se koriste kao pojačala koja su potrebna kada je klijent daleko od tumača, i kada je teško pitanje. Kristal je nosač mosta.

Možete koristiti čašu vode na stolu, ali i malo ogledalce iz novčanika koje ćete držati na špilu. Ovo u slučaju da nemate kristal koji vama odgovara. Morate istraživati šta je to što funkcioniše kod vas.

Pitanje klijenta je takođe važno. Vodite računa o tome da u jednom pitanju nemate dva pitanja. Oblikujte ga tako da vama odgovara.

Mama Whuduin
prevela Vesna Balaban