Autor Tema: Vlada Crne Gore 2020.  (Pročitano 150 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 799
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
Vlada Crne Gore 2020.
« poslato: 14.04.2021, 13:17:06 »

Ovo je horoskop kada je vlada Crne Gore položila zakletvu. Svojevremeno jedna koleginica negde reče kako je karta dobra i kako će vlada biti stabilna i dugovečna.
Teško da je tako nešto moguće, posebno kada su u igri promenljivi znakovi koji su sami po sebi indikator nestabilnosti.

Ascendent i njegov vladar se odnose na vladu u kompletu, pa kad vidimo Merkura koji je spaljen i u izgonu, ne obećava joj baš dug život. Istina, na Asc se nalazi moćna zvezda Kapela, ipak, ona je primarno Marsove prirode pa mi u ovoj situaciji ne deluje kao bilo kakav stabilišući faktor. Jedino, eto, što je sve u vezi s novom vladom bilo pompezno, najavljivan je novi početak, nova era crnogorske države, a evo, kako vreme odmiče, deluje da se malo šta pomerilo s mrtve tačke.

Očigledno je da nova vlada na velikim mukama i da nema mnogo mogućnosti za manevar. Spaljenost od planete u 7. kući može lako da bude znak opstrukcija od strane moćnih ljudi (jednako domaćih kao i stranaca), što sve govori o tome da vlada nema nezavisnost u svom delanju (mada, koja vlada na ovim prostorima to pa ima :faca:) već svira istu pesmu, samo možda u drugom aranžmanu. Sa Suncem je zvezda Rastaban, malefična zvezda u sazvežđu Zmaja koja se obično dovodi u vezu sa nasiljem, kriminalom, nesrećama i zločinima... dakle, mito, korupcija i kriminal onemogućavaju vladu da radi svoj posao.

Vladar 10. kuće je Jupiter i predstavljao bi premijera. Sama činjenica da je Jupiter u svom padu i malefičnoj kući govori o slabosti Krivokapića da napravi bilo kakve radikalnije promene. Štaviše, Jupiter je u malefičnoj kući, u vlasti Saturna koji upravlja MC-om koji mi vrlo liči na Đukanovića. Iako deluje da je on otpevao svoje i da se ni za šta ne pita, zapravo bi ovo ukazalo na to da on i te kako vuče konce u pozadini, da je prava moć i dalje u njegovim rukama, a da su vlada i premijer figurice na tabli koje on pomera kako on hoće.

Ne čini mi se iz ove slike da bi vlada mogla brzo da padne, ali mislim da je u ovom sazivu neodrživa, te da se u periodu jul-avgust, najkasnije septembar, mogu očekivati neke izmene, rekonstrukcija. Videćemo. U novom ingresu, Merkur iz horoskopa vlade je u padu i ide u kvadrat sa Marsom, što odista asocira na promene i rekonstrukciju vlade.
« Poslednja izmena: 18.04.2021, 11:49:26 od strane Bojan »
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 799
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
Odg: Vlada Crne Gore 2020.
« Odgovor #1 poslato: 18.06.2021, 17:07:17 »

Ne čini mi se iz ove slike da bi vlada mogla brzo da padne, ali mislim da je u ovom sazivu neodrživa, te da se u periodu jul-avgust, najkasnije septembar, mogu očekivati neke izmene, rekonstrukcija. Videćemo. U novom ingresu, Merkur iz horoskopa vlade je u padu i ide u kvadrat sa Marsom, što odista asocira na promene i rekonstrukciju vlade.

Jučerašnje izglasavanje rezolucije o Srebrenici je u CG skupštini produbilo jaz unutar koalicionih partnera. Krivokapiću se ljulja stolica, a evo, vidimo da se stvari zaoštravaju kako se blićimo prvom kriznom periodu. Zaista me ne bi iznenadilo da u julu ili avgustu dođe do dalje destabilizacije i pada vlade.
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).