Autor Tema: Planetdance astrološki softver  (Pročitano 155 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 598
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
Planetdance astrološki softver
« poslato: 05.04.2021, 20:26:15 »
Po broju opcija i funkcionalnosti verovatno jedan od boljih softvera. Ako se zanemari grafika, koja je po mom mišljenju pomalo ružnjikava, sve drugo je prilično dobro. Nisam se detaljno upoznao sa mogućnostima softvera, ali vidim da ima i helenistički i srednjovekovni modul, fin broj prognostičkih i drugih tehnika koje se koriste u tradiciji (naravno, treba isproveravati tačnost proračuna). U svako slučaju značajno je nadmašio Morinus.
Softver je besplatan, autor ga često ažurira (opcija ažuriranja je unutar taba help) i dodaje nove opcije.
 https://www.jcremers.com/

It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže AmarNat

• I dont fight because i hate what's in front of me. I fight because i love what's behind me...
  • Sfera Sunca
  • Sviđanja: 206
  • Pol: Žena
  • Um traži, ali srce nalazi...
    • Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Planetdance astrološki softver
« Odgovor #1 poslato: 23.04.2021, 05:18:28 »
     Iz prve ruke, odličan program :thumb: Koristim ga već duže vreme i više sam nego zadovoljna (i čak mi estetika toliko i ne smeta, al' na sreću, pa ima i par opcija da se izmene neke stvari što se toga tiče :D )
Natal
Страсти су израз неисправности наше Душе,
погрешности наше Воље
и приземности нашег Ума.
Свети Јаков (Арсовић)

Van mreže AmarNat

• I dont fight because i hate what's in front of me. I fight because i love what's behind me...
  • Sfera Sunca
« Odgovor #2 poslato: 23.04.2021, 12:38:22 »
     Kad budeš imao vremena, da li bi mogao da mi objasniš šta je "Quotidian" sekundarna progresija ?
Natal
погрешности наше Воље
и приземности нашег Ума.
Свети Јаков (Арсовић)

Van mreže Bojan

• ADMIN
  • Sfera Marsa
  • Sviđanja: 598
  • Pol: Muškarac
  • Omnium rerum principia parva sunt
    • AstroRiznica
« Odgovor #3 poslato: 23.04.2021, 13:53:30 »
Nisam se time mnogo bavio, tako da ne znam kako radi. U suštini, to je vid sekundarnih progresija, s tim što pomeraš MC za 361° godišnje, pa je svake naredne godine za stepen ispred. To su valjda tzv. dnevne progresije, pošto ovamo imaš sekundarne i tercijarne.
Koliko sam razumeo, tu ima varijacija na temu - da li se koristi rektascenzija ili ne, da li se uzima srednje kretanje ili Naibodov luk itd, nešto slično direkcijama.
It is during our darkest moments that we must focus to see the light (Aristotel).

Van mreže AmarNat

• Sfera Sunca
« Odgovor #4 poslato: 23.04.2021, 14:23:02 »
     Aha, jasnije, hvala :thumb:
Natal
погрешности наше Воље
и приземности нашег Ума.